Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Trends & Moda       Tasarımcılar

Atatürk, 2012 Maya kehanetinden haberdar mıydı?

Ünlü astrolog Oğuzhan Ceyhan’la yaptığımız söyleşi de bu yaz dikkat etmemiz gereken tarihleri ve 2012 ile ilgili kehanetleri konuştuk.
None 2012 Maya kehanetleri ile ilgili neler söyleyeceksiniz?
2012 çok önemli bir döngü ancak bu 2010-2015 yılları arasında aslında. Miladi Takvim ve Maya Takvimi arasında 2 senelik bir fark var. Bu yüzden de ben 21 Aralık 2010 yılından itibaren bu döneme girileceğini öngörüyorum. Ancak özellikle 21.12.2012 çok keskin bir tarih. Yıllar önce Mustafa Kemal Atatürk Maya kehanetleri konusunda araştırma emretmiş. Meksika Büyükelçimiz Tahsin Mayakon’a 1830’dan beri Maya kehanetleri ile ilgili araştırma yapan James Churchward’ın bu konu ile ilgili araştırmalarını bulmasını ve Maya Kehanetleri ile ilgili detaylı bir rapor hazırlamasını istemiş. Meksika’dan gelen 14 dosyanın içeriği hiçbir zaman net olarak açıklanmamış.

Astroloji haritasına göre bu tarih bir dönemin sonunu işaret ediyor. Vernal astrolojisine göre dünya Venüs’ten kova burcuna geçiyor. Bu bir uyanış dönemi. Dünya uygarlığı çok ciddi felaketlere uğrayacak, bu yüzden de anlayışımız, bakış açımız, kültürümüz ciddi değişikliklere uğrayacak. Bu 2154 yılına dek sürecek. 2154’ten sonra uygarlık çok farklı bir boyutta olacak.

Türkiye’nin astrolojik haritası nedir?
29 Ekim 1923’te 20.20’de kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin burcu akrep, yükseleni yengeç, ayı ise ikizlerdir. Türkiye buna göre ananevi değerleri, fazlası ile önemseyen, her şeyin üzerinde tutan bir toplum yapısına sahiptir. Türkiye’nin yöneticilerinin çoğu de aynen ülkemiz gibi akrep burcundandır. Gelecekte Türkiye laik İslam modelinde örnek bir ülke konumunda olacaktır, bir sonraki seçimde AKP %37-40 arası bir oy ile tekrar seçilecektir. Cumhuriyet asla yok olmayacak. Türkiye ruhsal gelişimde önemli bir noktaya gelecek. Türkiye 6-7 yıl içinde ekonomik olarak çok büyüyecek ve ilk 15 ülke içine girecek. Maalesef iç karışıklıklarımız bitmeyecek.

Bize bu yaz/sonbahar döneminde dikkat etmemiz gereken birkaç tarih verebilir misiniz?
Tüm burçlar için 26 Haziran, 6 Ağustos ve 11 Temmuz çok dikkat edilmesi gereken tarihler. Türkiye için 7 Ekim-9 Kasım arasında oldukça zorlu günlerin geçeceği bir dönem olacak. Bu dönemde sağlıkla ilgili problemler, yağışla ilgili sorunlar da görülecek. Yaz depremlerine, aşırı derecede yağıştan meydana gelecek maddi kayıplar dikkat.

Tuana Zeynep Bilgin

None Hepimiz geleceği merak ederiz. Gerçekten doğduğumuz gün keşke elimize bir harita verseler de “Şunu yaparsan bu olur, bunu yanlış yapma!” gibi notlarla hayatımızı doğru yaşamamızı sağlayabilsele. O zaman hayat ne kolay olurdu değil mi? Hayatımızdaki acıların çoğunu belki de yaşamazdık böylelikle. Aslında hepimiz yolunu bilirsek böyle bir harita elde edebiliriz. Astrolojik haritamız bize gerçekten yol gösterecek ve doğru seçimler yapabileceğimiz bir içerikle geliyor, yeter ki doğru kişilere danışalım.

Benim yoluma bu işin piri çıktı. 1971 Edremit doğumlu Oğuzhan Ceyhan’ın çok etkileyici bir hayat hikâyesi var. Kendi zor bir hayattan belli noktalara geldim diyecek kadar kendini bilen biri. Bir kaza sonucu kaybettiği yürüme kabiliyetini eksiklik olarak yaşamayan, araba kullanıp, dünyanın dört bir yanını dolaşan, Türkiye’de engelli basketbolunun kurucularından daha sonra da antrenörü olan ünlü astrolog Womenist’in sorularını tüm içtenliği ve açıklığı ile yanıtladı.

Siz çok ciddi bir eğitimden geçmişsiniz? Dünyadaki 6 - 7 astrologdan birisiniz. Bundan biraz bahseder misiniz? Ne zamandan beri bu işi meslek olarak yapıyorsunuz?
Babamın mesleği sayesinde Londra’ya gitme şansım oldu. Orada zamanımın önemli bir kısmı hastanelerde geçti. 13 ameliyat geçirdim. O dönem sonunda zaten ilgim olan astroloji ile daha yakından ilgilendim. İktisat mezunuyum. İngilterede, İngiliz Kraliyet Astroloji Birliği astrologları ile çalışma fırsatı buldum. Eşime aşık olup Türkiye’ye dönmeden önce uzun yıllar İngiltere’de ve yurt dışında farklı ülkelerde Astroloji ile ilgili araştırma ve çalışmalar yaptım. Halen de sürekli araştırmalara katılıyorum. Benim dalım psikolojik tabanlı astroloji, tıbbi astroloji, kariyer astrolojisi, karma, geçmiş yaşamdan getirmiş olduğumuz dönüşümsel eğilimler, ülkeler, dünya ve doğa olayları ile ilgili olan Mundalin Astroloji'sidir.

None Türkiye’ye ilk döndüğüm senelerde astrolojik danışmanlığını ücretsiz yapıyordum. O dönemde serbest ticaret yapıyordum ancak ‘17 Ağustos Depremi’ benim hayatımda çok acı bir tecrübedir. Ben o tarihi birçok yerde söylemiştim hatta Tempo  Dergisi’nden Nergis Hanım sanırım yazmıştı da. Ben 11 ağustos- 18 ağustos tarihleri arasında Türkiye’nin başına çok büyük bir bela geleceğini gördüm, ancak kimse beni ciddiye almadı. Nergis Hanım bana ciddiye alınmak istiyorsan bunu meslek olarak para karşılığı yapmamı söylemişti, o günden itibaren de benim için vazgeçilmez olan bu iş mesleğim oldu.

Falcılık ve astroloji maalesef bazen aynı algılanıyor. Bu konudaki farklılık nedir?
İngiltere’deki yıllarımdan sonra Bhutan’ı ve daha pek çok ülkeyi görme şansım oldu. Araştırmalara katıldım. İngilizce ve Sanskritçe biliyor olmam pek çok bilgiye ulaşmamı sağladı. Bhutan’da Budist astrolojiye daha da yakınlaştım. Maalesef bizim ülkemizde işin ehli olmayanlarda astrolog sıfatı ile bu işi yapıyor. Ben medyum ve tarot okuyuculara da çok saygı duyuyorum ancak daha yıldız isimlerini bilmeyen ve ayın hareketlerinden haberi olmayan kişiler kendilerine astrolog diyor. Astrolog kehanet yapar, ancak bu falcılık değildir. Falcılıkta kehanet değişmez ancak astroloji ile kehaneti değiştirebilirsiniz, hayatınızı yönetebilir, yönlendirebilirsiniz. Astroloji sayesinde kaderiniz değişebilir. Bizler danışmanlık hizmetimizde ilerde yaşanacak olasılıkları kişisel yapılarla birleştirip nasıl ilerlemeleri gerektiğini söylüyoruz. Olasılıklar değişemez ancak kişisel yapıyı değiştirebilirsek o zaman kaderi de değiştirebiliriz.  Geçmişten gelen tekrarlanan hatalar karmamızdan gelir. Bunları düzeltmek elimizdedir. İşte bu da kaderi değiştiren ikinci faktördür.

Karma astroloji nedir?
Karma astrolojisi doğu tabanlı geçmiş yaşam astrolojisidir.
Karma astrolojisi derinlik astrolojisidir, bireye özeldir. Karma astroloji seansında birkaç yaşam öncesine kadar görülebilir. Nerede doğru, nerede yanlış yaptığımız görülebilir. Eğer dünyada varsan mutlaka bir karman vardır. Karma varsa Dharma da vardır. Kısaca Dharma için insansal ve duygusal gidilmesi gereken yol karma ise kısaca gidilmesi gereken yolda vicdanını sızlatan her şey diyebiliriz. Karmanın kontrolü kendi vicdanımızdır. Sürekli aynı hataları yapan insanların, tekrar eden hatalı seçimleri kişinin astrolojik haritası yardımı ile tüm bunlar çözülebilir. Dünyada çok az sayıda karma astrologu vardır. Karma çalışması yapmak büyük sorumluluk ister. Kişinin uyanışını, yeni yolundaki süreçleri onunla birlikte paylaşabilmek ve kaldırabilecekleri kadar bilgiyi verebilmek, aktarabilmek çok önemlidir.