Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Seyahat       İstanbul

Sihirli makasın sahibi tasarımcı George Hobeika..

Lübnan doğumlu tanınmış tasarımcı George Hobeika, tasarımları ile doğu kültürü ve sanatı birleştiriyor. Biz de onunla özel bir röportaj gerçekleştirme ayrıcalığına sahip olduk.

None Bir terzinin oğlu olan George Hobeika modaya olan tutkusunu genç yaşlarda keşfetti. Asıl branşı inşaat mühendisliği ve mimari tasarım olmasına rağmen modaya olan aşkı onu modanın içine çekti.

1994 yılında cesaretini toplayarak gittiği Paris'de prestijli moda markalarıyla çalıştı. 1995 yılında Beyrut'a geri döndü ve kendi markasını yarattı. Şu sıralarda 100'e yakın çalışanı ile bir moda devi oldu.Kesme tekniklerinde ki ustalığı ve farklılığı ile tüm dünyada adından söz ettiriyor. Ünlü müşterileri arasında Jennifer Lopez, Eva Longoria, Diana Kruger, Vanessa Hudgens, Holly Hunter ve Jelina Jankovic gibi oldukça ünlü isimler var.

None Tasarımcı olmaya giden yolculuğunuz nasıl başladı?
Yolculuğum, müşterilerinden birinin talebi üzerine anneme yaptığım bir taslakla başladı. Taslak hazırlamayı seviyordum ve Lübnan'daki meşhur iç savaş yıllarında Paris'e gitme şansı yakaladım. Gerisi hikaye.

Annenizden ne kadar etkilenmiş olduğunuzu biliyorum. Bir tasarımcı olmak çocukluk hayaliniz miydi?
Aslında ben bir mimar olmak istiyordum ve üniversitede inşaat mühendisliği dersleri aldım.

Moda kariyerine başlamak üzere olan birine ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?
Onlara vereceğim en önemli tavsiye, bu işin her yönünü öğrenmek olurdu. Yani, iyi bir tasarımcı olmak istiyorsanız desen ve motiften, terzilikten ve kumaş seçiminden anlamalı, hem çekici hem de giyilebilir tasarımları kafanızda canlandırabilmelisiniz.