Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Bu yaz ayakkabı ve çantada da İpekyol rüzgarı esiyor...

Biz kadınlar için ayakkabı ve çanta en zayıf olduğumuz konu olsa gerek. Bir siyah pantolon ya da bir ceketle bir sezon geçirirken iş ayakkabı, çantaya gelince değişiyor.

None Neden ayakkabı sektörüne girmeye gerek gördünüz?
Bu yıl 26. Yaşına girdi Ipekyol. Türk tekstil sektörünün amiral gemilerinden… Bu konuda gerçekten mütevazı olmak istemiyorum çünkü gerek tasarım, gerek sunum-satış-müşteri memnuniyeti ve en başta da üretim kalitesi ile dünya markalarıyla aynı kulvarda koşabilecek durumda. Yenilikçi duruşuyla ise özellikle son dört yıldır ezber bozdu diyebilirim. Bu sezon ise moda severleri hem şaşırtacak, hem de mutlu edeceğiz. Çünkü kadınların vazgeçemediği, çoğunun sayısını dahi hatırlamadığı ayakkabılar bu sezon Ipekyol mağazalarında yerini alıyor. Bizim için tarifsiz bir heyecan. Evet, yıllardır kadın giyiminde büyük tecrübe edindik. Türk kadını nasıl giyinir, neyi nasıl bir formda görmek ister çok iyi öğrendik. Geçen zaman içerisinde edindiğimiz gözlemler ve yaptığımız araştırmalarda şu sonuca vardık ki biz mağazamıza giren kadını bir bütün olarak düşünmeliyiz. Kıyafetin yanında, o kıyafeti tamamlayacak ayakkabıyı ve tüm aksesuarları sunuyor olmalıyız. Kuşkusuz kıyafet biz kadınlar için son derece önemli ama o kıyafeti tamamlayıcı ayakkabınız ise şıklığınızın tadı tuzu. Ipekyol mağazasına giren bir kadın şık bir elbise aldığında, bu elbisenin altına nasıl bir ayakkabı giyeceğim diye düşünmesin, ayakkabı bulabilmek için değerli olan vaktini mağaza mağaza dolaşarak harcamasın istedik. Kendi kıyafetlerimize en uygun ayakkabıları koleksiyonumuza aldık ve her kıyafete uygun bir çift ayakkabıya mağazamızda yer verdik. Farklı tarz ve stilde onlarca çeşit ayakkabı, abiyeden günlük giyime kadar geniş bir yelpazede…

None Modellerinizi neye göre oluşturuyorsunuz? Tasarım ekibiniz kaç kişiden oluşuyor?
İpekyol kıyafet koleksiyonunda yer alan kıyafetlere ve stillere uygun olabilecek ve yine sezonun trendlerini yansıtan modeller oluşturmaya özen gösterdik. İpekyol Tasarım Direktörü Hilal Tunç’un başında olduğu çok iyi eğitim almış bir tasarım ekibimiz var. Çoğu genç tasarımcılardan oluşan ekibimiz ile ayakkabı koleksiyonumuzu hazırladık. Mackha'nın tasarımlarını Ece Ege yapıyor.

Ayakkabı deyince akla çanta da geliyor. Siz hem çanta hem de aksesuar konusuna el attınız bu sezon…
Çanta ve aksesuar ürünlerimiz uzun yıllardır mağazalarımızda yer alıyordu. Ayakkabı koleksiyonumuz ile birlikte çanta ve aksesuar seçeneklerimizi daha geniş bir yelpazede sunuyoruz artık. Model sayıları da aynı şekilde arttı. Hep söylediğimiz gibi kadını bir bütün olarak düşünüyoruz ve müşterimizin mağazamızdan aldığı bir kıyafete uygun hem ayakkabı hem çanta, hem de takı alternatiflerini çok çeşitli sunuyoruz.

Ayakkabılarınızda fiyat aralığınız ne?
Biz herkesin alım gücünü düşünerek fiyatlarımızı ayarlamaya özen gösterdik. İpekyol için 129 TL – 259 TL / Twist için ise79 TL-199 TL.

None Ayakkabı ve çantalarınız  halis deriden mi?
Koleksiyonun büyük bölümü %100 deri. Ancak bazı modellerde sezonun trendlerine uygun olarak saten kumaş kullanımları, hasır kullanımları ile taş kullandığımız modellerimiz de var.

Yakın zamanda Ayaydın gurubu ciddi bir atak içinde. İnternet siteleri, inşaat sektörü, bildiğim kadarı ile dragon den döneminden kalan bazı farklı iş kolları ile sadece tekstilde değil çok farklı alanlarda da atılımlarınız var. Nasıl bir yol çizmeyi amaçlıyorsunuz?

Tekstil sektöründe 26. Yılımıza girdik. Bu sektörde ciddi ve sağlam bir yer edindik. Çok çalıştık, hedefledik ve başardık.  Ama önümüzde çok uzun bir yol var. Hiç durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Tekstil dışında içinde olduğum sektörlerde Ayaydın & Miroglio olarak değil,  ben şahsım olarak varlık gösteriyorum.  Şu anda kardeşim Nejdet Ayaydın’ın ortağı olduğu 1v1y.com alışveriş sitesi ile private shopping’in içindeyiz. Sektörden 14 temsilcinin ortaklığı ile kurulan 1v1y.com’un 1-2 yıl içerisinde sektörün en önemli oyuncusu olacağına inanıyoruz.

None Diğer taraftan Bomonti’de inşaatını tamamladığımız Rixos Bomonty Residence ile ilk kez inşaat sektörüne girdik. Bu yıl içerisinde ise şehir otelciliğinde hizmet verecek bir otel inşasına başlamayı planlıyoruz.

Dragons Den programında biz yatırımcılara sunulan projeler içerisinde sosyal paylaşım siteleri arasında yüzdeyüz Türk yatırımı olan Inploid projesine ortak olduk. Yanısıra kara yollarındaki buzlanmaya karşı ürettiği doğal sıvı solüsyon ile karşımıza çıkan girişimciyle de ortaklığın startını verdik.

Gerçekten vizyon sahibi ve çok çalışkan biri olan Yalçın Ayaydın'ı sanırım yakın senelerde çok daha farklı iş kollarında göreceğiz. Biz kadınlar için yepyeni ve keyifli ayakkabılar yarattıkları için de tekrar İpekyol markasına teşekkür ederiz.

Tuana Zeynep Bilgin

İşte kadınların bu zaafını gören işadamı Yalçın Ayaydın'da bu sezondan itibaren Türk tekstilinin amiral gemilerinden olan İpekyol'un çatısı altında çanta ve ayakkabı işine de el atmış. Tabii kardeş kuruluşları Twist ve Mackha içinde farklı koleksiyonlar tasarlanmış. 2015 yılında İpekyol Shoes adı altında ayakkabı mağazaları açmakta, yakın gelecek planları arasında... Yaptığımız söyleşi sırasında Sayın Ayaydın bize hem yeni girdikleri sektördeki planlarını anlatırken, hızla büyüyen gurupları hakkında da bilgi verdi.