Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Kadın bedenini sarmalayan tasarımcı; Rabih Kayrouz

Dünya'nın en ünlü tasarımcılarından biri olan Lüblanlı Rabih Kayrouz'un, eğlence ve zevk anlamına gelen Salwa kelimesini kullanmış 2011 ilkbahar- yaz koleksiyonu için... Bu yaz, tasarımcının yeni koleksiyonu ile çok daha renkli ve eğlenceli bir yaz geçireceğiz.

None 16 yaşındayken ülkesinden ayrılıp Paris'e moda okumaya giden Rabih Kayrouz, okulunu bitirdikten sonra Chanel ve Christian Dior gibi çok ünlü moda evlerinde çalıştı. 1995'te Beyrut'a geri dönmeye karar veren Rabih Kayrouz kendi moda evini açtı. 2011 yaz koleksiyonu için tasarımlarında zarafeti vurgulayan hafif ve ince kumaşları tercih eden ünlü tasarımcıyla keyifli bir röportaj gerçekleştiridik.

Henüz 16 yaşındayken Paris'e moda okumaya gittiniz. Sonrasında da Chanel ve Christian Dior'da çalıştınız. Sizi kendi markanızı yaratmaya ve kendi moda evinizi açmaya iten şey neydi?
Aslında ben hiç bir şey planlamamıştım. Herşey yavaş yavaş kendiliğinden gelişti ve öyle bir noktaya geldi ki, kendi işimi yapmaktan başka yolum kalmamıştı.

Hiç unutamadığınız bir tasarımınız var mı ve kim için hazırlamıştınız?
İlk gelinlik tasarımım ve onun bende yarattığı duygu hiç bir zaman unutamayacağım bir deneyimdi.

Bize biraz Starch'dan bahseder misiniz?
Starch 2008 yılında başlayan, yeni yetişen modacı gençleri yüreklendirmek ve yardım etmek için oluşturulan, benim için çok önemli bir proje.

None Bir gelinlik tasarımı hazırlarken, gelinin doğru modeli seçmesini nasıl sağlıyorsunuz?
Aslında bu tamamen gelinle aramızda gelişen güven duygusuna bağlı. Herşeyden önce gelin bana güvenmeli. Bir gelinliğin tasarımının tamamlanması üç dört ayı buluyor. Gelinle konuşuyorum, ona bakıyorum, izliyorum. Bu süreçte gelin rahat olmalı ki bende ona, gelinliği üstüne giydiğinde 'tam da kendisi gibi olduğunu' söyletecek modeli hazırlayabileyim. Bu benim için tüm övgülerden daha önemli.

Gelin adaylarına gelinlik seçimi için herhangi bir tavsiyeniz var mı?
Tek bir tavsiyem var; kendilerini yansıtan bir model seçsinler.

None