Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Cemiyet & davetler

İstanbullu kadınların yolunu gözlediği genç adam Mete Türkmen!

Mete Türkmen genç, yakışıklı ve New York’da yasayan çok başarılı bir Türk. İstanbul’daki kadınlar 3 ayda bir adeta onun yolunu gözlüyorlar. Tek dilekleri Mete’nin ellerine kendilerini bırakıp daha da güzelleşmek. Mete’de ister New York, ister Paris, ister İstanbul’da olsun müşterilerini mutlu etmekten çok büyük bir zevk alıyor.

None Mete Türkmen, bundan 12 sene evvel çok cesur bir kararla buradaki düzenini bozup New York’a taşınan ve orada Madison Avenue’de kendi adına bir salon açacak kadar işleri büyüten ve meşhur olan bir genç adam. Yoğun seyahat programı dolayısı ile kendi salonunu kapatarak şu anda NY’de yine Madison Avenue’deki Toka Salon’da hizmet vermeye devam ediyor. Ancak sadece NY’li kadınlar onun kendilerini güzelleştirmesini beklemiyor. Onun yolunu gözleyen kadınlar arasında İstanbul’dan, Paris’ten, Köln ve Münih’ten kadınlar da var. Konuşurken gözlerinin içi gülen, bu çok özel adamla womenist olarak keyifli bir söyleşi yaptık.

İstanbul’dan New York’a yerleşmeye karar vermek, iş ve özel hayatın için oldukça zor ancak bir o kadar da cesur bir davranış. Seni buna iten ne oldu?
Dünyalı olmak. İstanbul’da yaşarken Avrupa’ya ve bilhassa Londra’ya sık sık gidip eğitimimi ilerletiyor yeni teknikler öğreniyordum. O zamanlar Türk kadınları bugünle kıyasladığım zaman, doğallıktan uzak tek tiptiler ve ben de bu yüzden yurt dışında öğrendiklerimi fazla uygulayamıyordum. Kendime yeni bir yön vermem gerekiyordu. Bu da beni yurt dışına yöneltti. New York’a yerleşmeden önce Londra ve Los Angeles’ı inceledim. Daha sonra beni en tatmin edecek şehrin New York olduğuna karar verdim.

None New York’a gittiğinde ne tür zorluklarla karşılaştın?
Amerika’da Türk lisansım geçerli olmadığından önce onu yenilemek zorundaydım. Birçok meşhur salona başvurdum fakat lisansım olana kadar bana iş veremediler ve ben de evlere özel servis vermeye aşladım. Lisansımı aldıktan sonra başladığım bir salonda L'Oreal firması beni New York’taki okuluna eğitici olarak atamak istedi. Böylece hem eğitim veriyor hem de salonda çalışıyordum. Hiçbir şeyi şansa bırakmadım, işimde başarılı olacağımı bildiğim için de yılmadım.

New York’da çok meşhursun. Birçok ünlü müşterin var. Ünlülerle çalışmak zor mu?
İnsan ilişkilerin iyi ise ve yaptığın sanata da güveniyorsan hiç zor değil. Herkes kendi işinde başarılı ve ünlü dolayısıyla onlar da sana aynı şekilde davranıyorlar. Elbette kapris yapanlar oluyor ama fazla sürmüyor. Koltuğuma oturan her kadın benim için özel ve ünlüdür.

3 ayda bir İstanbul’da kadınlar resmen senin yolunu gözlüyor. Bu tür çalıştığın başka şehirler de var mı?
Bazen çok yorucu olmasına rağmen var. Almanya’da Köln ve Münih şehirlerinde kesiyorum. Paris’te de kesiyordum, orayı daha yeni bıraktım. Tokyo ve Shanghai’dan da teklif var fakat Tokyo’ya gidip görüşme yaptıktan sonra mesafe olarak bana çok uzak geldi. Bu yüzden şimdilik kabul etmedim. İspanya’da Barselona’da da zaman zaman kesim yapıyorum. Bir de Los Angeles’tan gelen yeni bir teklif üzerinde değerlendirme yapıyoruz.

2011 projelerin neler?
Los Angeles haricinde, İstanbul’da bir üniversite bünyesinde eğitim programı ve seminerler üzerinde çalışmalarda bulunuyoruz. Aynı zamanda saç ürünleriyle ilgili bir çalışmam da sürmekte.

None Bize 2011 yazı ile ilgili saç tüyoları verir misin?
Bu sene daha çok masum, seksi, kabarık doğal saçlar ön planda. Brigitte Bardot stili saçlar, doğal dalgaların kullanıldığı ve gözün içine kadar düşen kahkuller. Renklerde ise Marilyn Monroe sarısı, çilek kırmızısı içeren sarılar, karamel-kahverengi saçlara altın renkleriyle ve bakır renkleriyle yapılan röfleler. Kadınlarda ve erkeklerde 1960 stili Mike Jagger stili kısa saçlar.

Ailene çok bağlısın. Ancak biliyorum ki Türkiye’ye dönmeyi de düşünmüyorsun.
İşim ve ailem hayatımda öncelikleri olan şeylerdir. Ailemle sık sık görüşebildiğimden fazla özlem çekmiyorum.

İş kariyerin ile ilgili hayalin ne?
İdealim, bu güne kadar öğrendiklerimi ve kafamdakileri eğitim kanalı ile yeni nesil ile paylaşmak ve onların daha yaratıcı olabilmeleri için çalışmak.

Eğer yolunuz New York’a düşer de Mete’nin o mucizevî ellerine kendinizi teslim etmek isterseniz;
Toka Salon’dan (+1 212 517 5133) ya da İstanbul’a geldiğinde ona ulaşabilmeniz için yardımcısı İbrahim Bey’den (0535 748 80 09) randevu almanız yeterli.

Tuana Zeynep Bilgin