Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Şımarık kız diyor ki: “Tekne almakla iş bitmiyor!”

Isınan havalarla birlikte plajlara hücum başladı. Sahillerde kalabalıktan geçilmiyor. İmkanı olanlar soluğu kendi teknelerinde alıyorlar. Ve işte bütün mesele bundan sonra başlıyor.

None Havalar iyice tahammülsüz bir hâlde. Artık nereye gitsek ne yapsak kesmiyor. Bizde birkaç arkadaş tekneye gitmeye karar verdik. Bu zamanda Göcek kıyılarında iğne atsan yere düşmez. Bir yandan geçen haftaların parti yorgunluğunu atmak bir yandan da biraz daha az içkili detoksvari bir şeyler yapmak için Hisarönü civarına gidelim dedik. Ay ne mümkün orası da ana baba günü! Magazin sayfalarını canlı yaşadık desek yalan olmaz.

Tabii biz de teknede pek detoksvari bir uygulama yaşayamadık. Kaptanın yaptığı birbirinden güzel mohitolar ömrümüze ömür kattı. Ayrıca o mohitoları içtikten sonra denize girmek de bir başka keyifti. Bol bol dans ettik. Yine ne varsa Türk müziğinde var. En çok onla zıpladık. Tabii bir de yan teknelerde olan biteni seyrederken bayağı magazin kültürü edinmiş olduk. Kimleri görmedik ki. “Herkes oradaydı.” desem yalan olmaz.

None Artık sanırım İstanbul sosyetesinde teknesi olmayanı dövüyorlar. Aman allahım bu koca tekneleri de hermes çantalar gibi Kızılay mı dağıtıyor nedir? Hemen koşup önünde sıraya girelim. Yelkenlilere rağbet pek yok, malum yelkenli cefalı iş. Hem sportif hem de denizci olmalı yelken yapabilmek için. O yüzdende varsa yoksa kaptanlı motor yatlar.

İyi hoş da kimsede de tekne adabı yok ki. Bence tekne satılırken birde kullanma kavuzu verilmeli. Bilmeyenlere ya da sanki biliyormuş gibi yapabileceklere ben bazılarını yazayım istedim.

Tekneye davetli iseniz giderken mutlaka hediye götürün. Bu, tekne ile ilgili bir hediye olursa daha hoş olur.
Teknelerde ki en önemli kural tekneye çıplak ayakla binilir. Daha sonra ise isterseniz dışarıda kullanılmamış ve altı teknenin tahtasına zarar vermeyecek tekne ayakkabısı giyebilirsiniz.

None Tekneye valizle gidilmez uzun kalacaksanız bile mümkün olan en az eşya ile gitmeye özen gösterin.
Tekneye kesinlikle kravat ve ceketle binilmez.
Teknedeki en önemli kurallardan biri de tuvalete asla tuvalet kâğıdı atılmaz, yandaki çöp kutusu kullanılır.
Dolap kapakları gibi kapaklar genellikle kilitli olur. Açtıktan sonra mutlaka kapatıp kilitlemeye özen gösterin. Seyir halinde buzdolabı kapakları için de bu uygulama geçerlidir.
Eğer odanızdaki lombozu açtıysanız mutlaka kapayın. Seyir halinde, kimi zaman da marinadaki dalgada içeri su alabilir.
İster seyir halinde ister limanda kesinlikle denize çöp atmayın.
Saç kurutma makinesi gibi yüksek voltaj çeken şeyleri çalıştırmadan önce mutlaka sorun! Bazen volt farklı olabilir.

None Teknede bilmediğiniz düğmelerle oynamayın, halatları da karıştırmayın.
Suyu ve elektriği dikkatli kullanın.
Tekne sahibinden izin almadan sigara içmeyin.

Bunun gibi aslında daha birçok kural var. “En iyi tekne arkadaşımın teknesi” görüşü yaygın olan toplumumuzda siz siz olun Jenifer Lopez gibi tekneye topuklu ile binip karizmayı çizdirmeyin.