Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Mücevher & saat

Çocukluk arkadaşlığından iş ortaklığına

İki genç hanım kendi deneyimlerinden çıkarak bir ortaklığa imza atmışlar. İkisi aslında çocukluk arkadaşı… Kendi evlilik hazırlığı deneyimleri sırasında davetiye bulmanın zorluğunu yaşamak onların önlerinde yepyeni bir yol açmış, böylece EKRU doğmuş.

None Ekru, Canan Köksal ve Ayşe Kocacıklıoğlu'nun ortak bebekleri. Her ikisi de fulltime anne ancak iş için de vakit ayırmışlar, yani çocuk da yaparım kariyer de diyen genç kadınlardan. Ayşe Kocacıklıoğlu bu işinin yanı sıra eşi ünlü mimar Cem Kocacıklıoğlu'na da bazı gayrimenkul işlerinde destek oluyor, Canan Köksal ise bu işinin yanı sıra babasından kalan kahve işini ve aynı zamanda ona çok keyif veren yurtdışı danışmanlığı işini de götürüyor. Anlayacağınız bu iki marifetli kadın kollarında birçok karpuzla yaşıyor ancak öncelik davetiye işinde.

None Neden bu işe girme gereği gördünüz?
Ayşe Kocacıklıoğlu : Canan  evlenirken davetiye bulmakta yaşanan sıkıntıları fark ettiğimizde, bu konudaki en üst markalardan biri olan Vera Wang'in peşine düştük ve kısa zamanda bu markayla Türk pazarı için anlaştık.

Canan Köksal: İkimizde her gittiğimiz yerden kart taşırdık, zira Türkiye'de kart verme ya da hediyeye kart koyma alışkanlığı hiç yoktu, hala da pek olduğu söylenemez. Temsilciliği aldıktan hemen sonra ilk TOG bahar şenliğine katıldık, orada çok güzel tepkiler almak bize bu konuda nasıl bir açık olduğunu da gösterdi.

None Nasıl sipariş alıyorsunuz? Ne kadar zamanda teslim ediyorsunuz?
C.K.: Bizim müşterilerimiz, ya kendileri geliyor ya da organizasyon şirketleri tarafından yönlendiriliyor. Bizim bünyemizde kişiye özel tasarım yok, elimizde olan kataloglardan seçilen davetiyeler üzerinde tabii belli bir şablon çerçevesinde oynama yapılabiliyor. Baskı dahil her şey yurt dışında gerçekleştiriliyor. Düğün davetiyelerini teslim etmemiz 3 hafta, diğer basılı malzemeler ise 2 hafta içerisinde müşterimizin elinde oluyor. Müşterilerimiz sipariş sonrasındaki son hali internet üstünden onaylıyor gerekirse orda bazı düzeltmeler yapabiliyor.

Davetiye dışındaki ürün çeşitleriniz nedir?
A.K.: Her türlü davetiye yapıyoruz yani sadece düğün davetiyesi diye algılanmamalı. Ufak bir yemek için bile davetiye basabiliyoruz. Onun dışında kartvizitler,  isim baskılı kağıtlar, kartlar, kutular, teşekkür kartları, peçeteler, zarflar bunlar ilk akla gelen ürünlerden. Tabii tüm ürünlerimize ister isim baş harflerini ister adlarını ekleyebiliyoruz.

None C.K.: 3 çeşit baskı tekniği uyguluyoruz. Thermografik baskı, dijital baskı ve engraved baskı müşterimizin isteğine kalmış olarak seçiliyor. Zarfların içinde çok özel bir kağıttan iç kaplama yapıyoruz, çok şık oluyor. Dilerlerse kurdele ile süslenmiş modellerimizde var.

Başka temsilcilikler düşünüyor musunuz? Başka servislerinizde var mı?
C.K.: 10’luk kutular halinde de kart satışlarımız var,  bunları daha henüz bir yere vermedik en yakın zamanda bir yerle anlaşacağız. Yalınlığı ile William Arthur'un çizgisi bizimle çok örtüşüyor,  o yüzdende şuan da bir başka arayış içinde değiliz.  Ayrıca onlarla çok iyi bir işbirliğimiz var. Türk alfabesindeki farklı karakterleri de biz sorunsuz bir şekilde bastırtabiliyoruz.

None A.K.: yurt dışından böyle bir firma ile çalışan bir tek biziz. Birçok organizasyon şirketi de müşterilerini bize yönlendiriyor. Davetiye başlı başına bir iş, hiç olmazsa o yükü biz alıyoruz. Biz davetiye dışında başka servis vermiyoruz isteyenleri bazı kaligraf tanıdıklarımıza yönlendiriyoruz.

Tuana Zeynep Bilgin