Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Trends & Moda       Çanta

Göze yarar, cebe zarar Minaudière’ler....

08.05.2012 Tarihinde yayınlandı

 

Bir çiçek buketinin fiyatı 5.995 dolar; bir kelebek 3.395, bir dilim ananas 5.495,bir dilim limon ise  2.795 dolar..Bunlar mücevher değilsadece Judith Leiber tasarımı minaudière’ler..

Minaudière sözcüğü son dönemde sıkça karşımıza çıkan bir sözcük..çok havalı oldukça da seksi geliyor kulağa..Peki anlamı ne? Sölükte söyle anlatılıyor pahalı malzemelerle süslenmiş, resmi kıyaferlerle kullanılabilecek hanım çantası! Yani clutch’ın hallicesi, daha şıkı.. Minaudière denince akla tek isim geliyor Judith Leiber..Ne var ki Judith Leiber tasarımları minaudière’ler bir servet değerinde. Çok espirili bu çantalar ‘ın fiyatları 3.000 dolardan başlıyor.

Leiber 1921 yılında Budapeşte’de  doğmuş musevi kökenli bu genç kadın. Budapeşte’de çanta yapımına başlamış..2. dünya şavaşı sonrası bir amerikalı asker ile evlenerek NY’a yerleşen ve Leiber soyadını alan bu yetenekli kadın en çok kocası tarafından teşvik edildiğini söylüyor. NY’da çantaları kısa zamanda gözde olurken  Amerikan first lady’si Mamie Eisenhower’da bir modelinini kullanılması sayesinde  popülaritesi hızla yükseliyor. 1998 yılında emekliye ayrılan Leiber’ın tasarımları hala çok popüler ..