Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Mücevherde yeni zarafet: Jade Jewellery

'Kişiye özel mücevherler' sloganıyla yola çıkan ancak koleksiyonunda birçok marka mücevheri de barındıran Ortadoğu kökenli Jade Jewellery’nin ortaklarından Sukine Hussein Mackie yarattıkları markalarını womenist’e anlattı.

None Jade Mücevher’in trunk showu sırasında Londra’da bulunmam bence büyük bir şanstı. İki show hazırlayan adını Jade- yeşim taşından alan  mücevher evi Londra’nın en popüler özel klüblerinden biri olan Mark’s Club’de ürünlerini görücüye çıkardı. Yılbaşı dekorasyonu ve şampanya kadehleriyle birlikte, mücevherler gerçekten  nefes kesiyordu.. Ortaklarından Sukine Hussein Mackie’yle yaptığımız sıcak sohbet bana jade jewellery hakkında bilgi sağladı.

Bize biraz Jade Mücevher’den bahseder misiniz?
Suudi Arabistan çıkışlı bir marka ama tüm dünyada satış yapıyor. Mücevherlerimiz daha çok yüksek kalite arayan, eşsiz ve özel tasarımları seven sofistike müşterilere hitap ediyor.

Mağazanız var mı?
Biri alışveriş merkezinde diğeri cadde üzerinde olmak üzere Cidde’de iki mağazamız var. Ayrıca Riyad’da da, arkadaşların butik dükkanında fiyatları daha makul olan mücevherlerimizi sergiliyoruz. Çoğunlukla Golf bölgesinde, dünyanın dört bir yanında ‘trunk showlar’ düzenliyoruz. Arkadaşlar, çok fazla müşterimizin olduğu Londra’da böyle özel bir sunum yapmamızı teklif etti. İşte bu yüzden ilk sunum oldukça başarılıydı.

None Firmanıza neden Jade taşının ismini verdiniz?
Bir kere o taşı çok seviyorum. Pek çok insan Jade’in sadece yeşil olduğunu düşünür oysa bir sürü rengi var. Çok özel bir taş bu.

Bir  sonraki projeniz?
Abu Dabi’de Rolls Royce’un yeni üretilen bir modelinin sponsor  ortaklarından biriyiz. Nisanda Kuveyt’te bir mücevher şovumuz var. Mayısta Cidde ve Riyad’da olacağız. Takvimimiz bir hayli dolu.

Türkiye’de hiç ‘trunk show’ düzenlediniz mi? Türkiye’ye geldiniz mi?
Ne yazık ki hayır ama ortağım Rula gelmiş ve çok sevmiş. Türkiye’de henüz bir ‘trunk show’umuz yok. Umarım bir gün olur.

Trunk show*: 
Satıcıların, kişisel veya müşteri seçerek yaptığı özel satış.

Zeynep Tuana Bilgin

Mücevher sektörüne nasıl girdiniz? Hangi markalarla anlaşma içindesiniz?
Ailem 50 küsur yıldır bu işin içinde. Pek çok kadın gibi ben de mücevher seviyorum tabii ki. Ortağım aslında eşimin kız kardeşi ve farklı tasarımcılardan mücevherler seçerek dünyayı dolaşıyoruz. Eski taşları ve mücevherleri yeniden stilize ederek sipariş üzerine gelin mücevherleri hazırlıyoruz. Tasarımlarımızı müşterinini bütçesine bağlı olarak yapıyoruz. Yunanistan’dan Apriati, Crivelli, Gavello, Paolo Piovani, Ancora, Repossi gibi markalarla ve Yunan, Türk, Lübnanlı, Hintli ve Amerikalı tasarımcılarla işbirliği içindeyiz.