Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Seyahat       İstanbul

Tophane ve Karaköy'de hergün yeni bir yer açılıyor...

18.04.2014 Tarihinde yayınlandı

Mana_ Karaköy

İstanbul'un en hızlı gelişen bölgesi son dönemde kuşkusuz Karaköy, Tophane ve Asmalımescit üçgeni. Neredeyse her hafta yeni birkaç mekan açılıyor desem çok da yalan söylemiş olmam.Özellikle Karaköy'ü daha öncede yazmıştım. Son dönemde Karaköy'de yeni yerlerler hızla çoğalıyor.Eskilerden başlarsak  Ferah Feza artık öğlenleri ve pazar brunchları da açık .Onun tam karşısında açılan Fosil son dönemin en popüler yerlerinin başında geliyor..Ben hala Unter'i;karabatağı ve oups'u seviyorum..Naif'in de servisi bayağı düzeldi, keyifli bir mekan oldu.Geçen sene açılan Gradiva Hotel'in üst katındaki Zelda Zong ve Gaspar'ı size özellikle içki için tavsiye edebilirim. Son dönemde açılan Bankalar caddesinde bulunan eski Sümerbank binasında ki  Vault hotel de son dönemin en gözde mekanlarının başında yerini aldı bile... Yeni bir mekan daha var Karaköy'de  Colonie..Bir dönem çok popüler olan Topaz'ın kardeşi olan bu yeni mekan şimdiden eğlencenin nabzını tumaya başladı Bej Karaköy'ün son birkaç senedir en popüler buluşma yerlerinin başında geliyor hemen karşısında açılan Mana'nın süksesi onu çoktan geçti desem yalan olmaz. Mana'ya yer bulmak neredeyse bir mücize...

Ferah Feza-Karaköy

Galata'da Anemon otelin orada açılan Firüzende'yi ben henüz denemdim ancak deneyenler çok methediyor.. Asmalımescitte ki Meze by lemon tree yeni bir mekan değil ancak popüleritesinden hiçbirşey kaybetmeyen yerlerin başında geliyor.Eğer yer bulma  şansına vakıf olursanız çok keyifli bir yemek yiyeceğinizi size garanti edebilirim. Benim hala en favori mekanım galatasaray'da ki  Münferit..Orayı gerçekten çok seviyorum.benim için modası geçmeyen eskimeyen bir keyif yeri..

Galata Serdarı Ekrem sokakta ki Mavra ve Nikol gibi keyifli cafelerden sonra Tophaneye inen yolda Balkon sefası diye keyifli bir yer daha açıldı.Nikol'un tam karşısında yer alan Biggshopp'un arkasıda keyifli bir cafe olma yolunda.

 

Ferah Feza-Karaköy

Meze_asmalımescit

Mana_karaköy

Bej_karaköy

Gaspar- Karaköy

Balkon sefası_Tophane