Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Seyahat       Otel

Beyoğlu'nda şıkımış bir HAZZ

22.03.2014 Tarihinde yayınlandı

Aslı Tunca ve belçikalı heykeltraş eşi Carl Vercauteren beyoğlundaki o 4 katlı aray sıkışmış gibi duran ancak girdiğinizde nefesinizi kesen ev ve atölye olarak kullandıkları yere bir çekim için gittiğim de bundan yaklaşık 7 sene evveldi..Girdiğim anda nefesim kesilmişti.. bu kadar etkilendiğim az mekan olmuştur. arka bahçesinin tatlılığı, mekanın dekoasyonu, üst katlardan gözüken fransız konsoslosluğunun bahçesi sizi bir başka dünyaya alıp götürüyordu.Aynı mekana bu sene açık kapının bir davetine gittiğimde de kalabalığa karşın yine etkilenmiştim..

Şimdi bu nefes kesen mekan 6 odalı Hazz isimli bir otel olarak hizmet vermeye başlamış..Ne garip bu kadar yakın bir yerde olan bu gelişmeyi ben wall Street journal'dan sayesinde haberdar oldum..Bu inanılmaz binanın alt katında da hatırladığım kadarı ile bir sarnıç ve hamam vardı..eğer gerçekten özel bir şey yaşamak isterseniz size kesinlikle burda bir gece kalımanızı öneririm.Pişman olmayacaksınız.

photos courtesy of Wall street journal