Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

6 kadın tatile çıkarsa...

6 kadın bir teknede 3 gün geçirdik. İnanılmazdı. Gönül rahatlığıyla, senelerden beri yaşadığım en güzel seyahatlerimden biriydi diyebilirim. Bu seyahat hepsinden o kadar bambaşkaydı ki. O kadar açık, umursamaz, etiketsiz, egolardan uzak bir dostluktu ki. Kimse verirken sorgulamadı, alırken de… Herkes en kendi halindeydi. Tabii sonuç biraz gözyaşı, ortaya dökülen anılar / sırlar, bol bol dedikodu, bol bol şarap, dans ve inanılmaz derecede kahkaha….

Ben çok uzun zamandır böylesine gülmemiştim. Hâlbuki gülmek öyle bir ilaç ki, insana canlılık, mutluluk enjekte ediyor. 1 - 2 dakika boyunca zorla da olsa kendi kendinize kahkaha atmayı deneyin, sonunda kendinizi sebepsiz yere gülerken buluyorsunuz. Gülmek o kadar sağlıklı bir ihtiyaç ki, ancak gerçekten gülmek, gözleriyle gülmek, yoksa dudaklarını gererek ayıp olmasın diye sırıtmak değil…

Çoğumuz bir şeye teşekkür edeceğimiz zaman ya da biriyle karşılaştığımızda yüzümüze hemen bir tebessüm yerleştiririz ve kendimizi karşımızdakine şirin gösterdiğimizi hissederiz. Oysa bu ne kadar da sahte bir sırıtıştır. En güzel gülümseme insanın gözleriyle gülebilmesidir. Bu o kadar doğal, o kadar içten bir gülümseyiştir ki zaten isteseniz de sahteleştiremezsiniz.Sokakta yürürken etrafınıza bir bakın ne kadar da asık suratlıyız... Oysa güldüğümüz zaman herkes ne çok iltifat eder. Hepimiz ciddi gözükmek adına yavaş yavaş gülümsemekten vazgeçiyoruz, sonra da gülümsemeyi, gülmeyi unutup gidiyoruz...

Seneler önce Dr. Serdar Eren bana çok somurtan ve çok mutsuz insanların yıllar içinde dudaklarının aşağı doğru indiğini ve bu onlara daha yorgun ve mutsuz bir ifade verdiğini anlatmıştı. Bir insanın yüzüne bakarak sıkıntılı mı yoksa mutlu bir hayatı mı var anlayabilirmişiz.Gülmek ilaç ise neden bu kadar çevre baskısı yaşıyoruz? Bir toplulukta kahkaha atan birine kötü bakarız, biri çok gülerse ayıplarız… Neden kendi içimizde ürettiğimiz bu şifayı elimizin tersiyle itiyoruz?Her gün yepyeni bir gün, yepyeni bir umut. Bizler bu her yeni günü gülerek karşılayalım. O zaman, tüm sorunlar daha halledebilir gözükecek ve çözülmeleri de daha kolay olacaktır..
Hepinize bol kahkahalı bir ay dilerim…