Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Seyahat       Şehirler

Bodrum'a yakın adalardan PATMOS

02.09.2017 Tarihinde yayınlandı

Bodrum'dan süratlice bir tekne ile iki saatte ulaşabileceğiniz ya da Kos üzerinden feribotla geçebileceğiniz küçük ancak çok keyifli bir ada Patmos. Tarihte Holy İsland yani kutsal ada olarak anılan adaya hırıstiyanlar özellikle haç için gidiyorlar. Aziz Yuhanna'ya yeni ahit'in son bölümünün bu adada bir mağrada geldiği inanıldığından dolayı tüm hırıstiyanlık dünyasında adanın önemi çok büyük.

Adada oldukça çok sayıda klise ve manastır var ancak içlerinde en önemlisi en tepeye konumlanan St John Manastırı.Hırıstiyan tarihinin kaotik bir döneminde inşa edilen manastır adanın en tepesinde ve kale görünümünde. St John manastırı ve mağarası adanın en önemli dini mekanlarından biri.

Adaya denizden ulaştığınızdaSkala adı verilen bölgeye varıyorsunuz.Birçok keyifli taverna ve butiğin bulunduğu bu bölümden adanın diğer kesimlerine gitmek oldukça kolay. Kış aylarında toplam üçbin kişinin yaşadığı adada toplam 12 taksi var, o yüzden de gün içinde aynı taksici ile birkaç kez karşılaşmanız oldukça doğal.

Adanın hem bu bölümünde hem de chora'ya çıkan bölgede birbirinden keyifli butikler sizi kolyca baştan çıkarabilir. St. John Manastırınında bulunduğu Chora bölgesi özellikle eğlence açısından adanın en can alıcı yeri.Geceleri burada oldukça genç bir kitle eğleniyor..

To Kyma

Nerdeyse tüm yunan adaları gibi yemek burada efsane.Benim en sevdiğim yerlerin başında aspi koyunda yer alan To Kyma adlı lokanta geliyor.

Grikos beach'de yer alan Hristos Kseraksoudis'in tavernası Plefsis oldukça lezizi bir yer.Yine aynı yerde Patmos Akris otel ve spa içinde ki Apocalypsis 'de size tavsiye edeceğim başka bir aderes.

Astoivi 1673 Chora'daki bu lezzet durağında özellikle Ginger Margarita benim çok hoşuma gitti.Fusion yemeklerin sunulduğu bu mekanda çok da kalabalığın içinde olmak istemezseniz yukarı kata rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Dolphin beach'de  ki Kitima size önereceğim adreslerden biri

Benetos, Patmoslu benetos ile İngiliz Susan Mathaion'un birlikte yaklaık yirmi yıl önce hayata geçirdikleri bir lezzet durağı.oldukça romantik bir adres burası da.

adada bu adreslerin dışında LAMPİ Taverna; PLİADES, TSİPOURADİKO'da sizi hayal kırıklığına uğratmayacak adreslerden.

Ben bu küçük ancak kanı kaynayan adayı çok sevdim.

 chora yokusunda ki rengarenk bir galeri