Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Sağlık&yemek

Küflü leziz peynirler...Miralem..

19.06.2018 Tarihinde yayınlandı

Geçenlerde gittiğim bir yerde getirilen peynir tabağında ki lezzetler çok hoşuma gitti ancak en ilginci peynirlerin menşeğini sorduğumda hepsinin yüzde yüz keçi peyniri, sağlıklı ve ev yapımı kalitesinde İzmir Menemen'de yapıldığını öğrenince oldukça şaşırdım. Bir de tabii hikayesini dinleyince sizlerle paylaşmadan edemedim.

piramit şeklinde yumuşak yoğun krema tadında bir peynir AŞİRAN

Seneler boyu sadece kendi ve yakınları için mutfağa giren ve bundan keyif alan Canan Urhan, oğlu Fransa'da üniversite kazanınca onun yanına gider. Yan komşularının evde yaptığı leziz peynirleri tadıncada kendi de bunu uygulamaya karar verir. Eşinin de desteği ile önce 2 sene dil eğitimi alıp, peynir yapımını Dünyanın en güzel peynirlerini yapan ülkesi Fransa'da öğrenir. İzmir Melemen Emiralan köyünde ki çiftliklerinde bunu hayata geçirir .Önce yaptıklarını eşine dostuna tatttıran genç kadın, 2008 de Miralem'i kuruyor. Tekrar Fransaya dönüp bir mandrada staj yapan Urhan, 2015 yılında gerekli izinleri alarak üretime başlıyor.

nispeten daha sert yoğun aromalı ENDAMI NUR

Şu anda 4 çeşit keçi sütünden peynir üreten Urhan yakında Aydilge adında inek sütünden de bir peyniri piyasaya süreceklerini söylüyor.Fransa'da küfsüz peynirin peynir sayılmadığını söyleyerek bunun bu cinslerde bilincli ve sağlıklı olduğunu, en çok da ülkemizde bunu kırmakta zorlandıklarını anlatıyor. Ben çok sevdim mutlaka makrolarda ve online www.miralem.com.tr üzerinden satılan peynirleri denemenizi öneriyorum.

yenilebilen küf tabakası ile kaplı yuvarlak,  aromatik,içki yanında keyifle yenebilecek bir peynir..CANRUBA.Benim de favorim.

karabiber kaplı pastoriza keçi peynirli küflü bir peynir TARZI SİYAH. kıvamı olgunlaşma süresine göre değişebiliyor.hafif ısıtılarak da servis edilen bu peynir de diğer favorim.