Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Lifestyle

Bazı markalar neden bu kadar pahalı?

10.10.2012 Tarihinde yayınlandı

Chanel, Hermes, Valentino, Frette, Christian Dior Bruno Cucinelli,..  Bazıları genç, bazıları ise yüzyıllık markalar tek ortak yönleri lüks pazarda en üst segmentte  yer almaları...Bu markalar gerçekten inanılmaz pahalı , bu sadece marka değerinden  ya da  pazarlama stratejisinden mi kaynaklanıyor yoksa başka nedenler de var mı? Aslında her iki sebep de geçerli ancak bunların dışında  en önemli neden  işçilik ve kullanılan malzeme kalitesi.. Bu markalar dünyada üretilen en iyi malzemeyi çok özel bir işçilikle harmanlıyorlar. Örneğin Hermes markası için bir Kelly bag sapının üretimi bir kişinin 8 saatlik emeği demek, yine aynı markada bir kristal bardağın süslenmesi için bir kişi 19 saat çalışıyor. Bir de bu markaların en ufacık bir defoya bile tahammülünün olmadığını düşünürseniz neden bu kadar fiyatlı olduğunu anlayabiliriz.

Dedem ''Ben ucuz mal alacak kadar zengin değilim ''derdi, unutmayın bu markaların ürünleri, eğer klasik bir çizginiz varsa tüm hayatınız boyunca size eşlik edebilecek kalitede ve ömürde oluyorlar.