Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Sağlık&yemek

Sonunda......Cafe Fernando'nun yemek kitabı çıktı

07.06.2014 Tarihinde yayınlandı

Yaaaa tam da diyet yapmaya karar vermistim:) işin sakası bir yanada gerçekten son senelerde ne güzel yemek kitapları basılmaya başladı Türkiye'de de. Hem de kendi lezzetimizle, ağız tadımıza uygun. Ben seneler boyu her seyahatimden bol bol yemek kitaı taşımış biri olarak son ekleyeceğim kitap  kolleksiyonuma Cafe Fernando olacak. Times gazetesi tarafından “Dünyanın En İyi 50 Yemek Blogu”ndan biri olarak gösterilen, Altın Örümcek Web Ödülleri’nde “Türkiye’nin En İyi Blogu” seçilen, Saveur dergisi tarafından da “Yılın En İyi Seyahat Blogu”seçilen; Dolce & Gabbana için hazırladığı brownie tarifiyle “Yılın En İyi Özgün Tatlı Tarifi” ve “Yılın En İyi Yemek Yazısı” ödüllerine layık görülen  bu çok ünlü yemek blogu Cafe Fernando'nun yazarı Cenk Sönmezsoy'un merakla beklenen yemek kitabı 13 Haziran'da kitapçılarda ki yerini alıyor.

“Cafe Fernando - Bir pasta yaptım, yanağını dayar uyursun” 100’ü aşkın tatlı ve hamurişi tarifinden oluşuyor. Tüm püf noktalarıyla anlatılan tariflere, kimi zaman ortaya çıkış hikâyeleri de anlatılıyor.Eğlenceli bir yanıda olan bu kitabın içinden beni güldüren bazı seçmeceler..... “2 kilo elma, kendisi 1 küsur kilo olan keke nasıl sığar?”, “Alelade görünen bir pastayı 10 dakikada Paris’teki bir pastanenin vitrininden fırlamış hâle nasıl getirirsiniz? Getirdikten sonra kesmeye nasıl kıyarsınız? Haydi kıydınız; jilet gibi kesilmiş dilimler nasıl elde edersiniz?” Eğer yemek yapmayı seviyorsanız bu kitabı almaktan pişman olmayacaksınız.....