Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Trends & Moda

ilkbahar yaz 2015 modasından tüyolar

09.01.2015 Tarihinde yayınlandı

2015 ilkbahar ve yaz kolleksiyonları ufak ufak dükkanlarda ki yerlerini almaya başladı bile.İşte bu sezon önce çıkan bazı trendler.... Aşağıda ki görseller için fransız vogue dergisine teşekkür ederim.

Haki renk bu sezon ön planda.. Yukardaki resimde sırası ile Chanel,Marc Jacobs ve Ralph Laurenden başka  Gucci, Sonia Rykel gibi ünlü modacılarda bu sezon askeri ve safari modasını haki yeşili ile kolleksiyonlarına katmışlar...

,

60 ların papatya çocuklarını anımsatan hippi  kıyafetlerde bu sezonun trendlerinden. Yukarda sırası ile Alberta Ferretti,Etro ve Chloe tasarımları olan kıyafer bu sezonun gözdelerinden. Bunun dışında Emilio Pucci, Giambatista Valli veRoberto Cavalli de bu tür rahat ve bohem koleksiyonlar kullanmışlar..

Geçen yaza da damga vuran tulumlar da bu yazda oldukça gözde..Celine, Versace,Chloe, Sonia Rykel gibi bir çok tasarımcı bu sezon kolleksiyonlarında tulumları kullanmışlar.Yukardaki görselde sırası ile  Christian Dior, Emilio Pucci ve Ralph Lauren modeller bulunuyor.

Yamalı kot modası bu sezonun bir başka trendi. Chloe , Louis Vuitton,Dolce Gabana, Fendi ve yukardaki görseldeki gibi sırası ile Burberry Prorsum,Gucci, Tommy Hilfigerd gibi markalar buna kolleksiyonlarında yer vermişler.

Romantik dantel yine birkaç senedir modacıların vazgeçemediği bir trend.Christian Dior, Givenchy,Valentino, Chloe, Louis Vuitton ve Dolce Gabbana bu trenden vazgeçmeyen tasarımcılardan bazıları

Japonların milli kıyafeti kimano birçok tasarımcıya ilham veriyor.İşte burdan yola çıkarak kimano yine bu sezon var...Stella Mc Cartney yine önceki sezonlarda çok keyifli kimanodan ilham alan tasarımlarına bu sezonda devam ediyor, The row, İsabel Marant da bu trendi kullananlaran. Yukarda sırası ile  Celine,Gucci ve Marni'nin kimano yorumlarını görebiliyorsunuz.

Bu sezon kolleksiyonlarında dantel kadar seffaflık ve püskül de ön planda..Yukardaki görselde sırası ile Balanciaga, Fendi , Proenza  kolleksiyonlarından örnekler görüyorsunuz..Bunun dışında Etro, Pucci ,Burberry de de püsküllere rastlamanız mümkün...

Bunlar dışında yine önce çıkanlar puantiyeler, pop art tarzı ve asimetrik kıyafetler,ve tabii ki vintage görünümlü tasarımlar bulunuyor..