Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Trends & Moda       Tasarımcılar

Begüm Khan'dan DANDY kolleksiyonu

02.12.2015 Tarihinde yayınlandı

Begüm Khan markası artık rüştünü iyice ispat etti.Gençecik bir kızın, bu kadar kısa sürede böylesi bir başarı öyküsü aslında gerçekten çok etkileyici.. İstanbul'da üniversite eğitimi sonrası İtalya'da tekrar bir eğitim ve doğu aşkı ile Shangai'ya yolculuk onun hayatına yön vermiş. Shangai masterı sonrası kendi markasını kuran sadece kol düğmesi ve yaka iğneleri tasarlayan Begüm Kıroğlu yakın zamanda 'dandy' ismini verdiği yeni bir koleksiyonu Assouline istanbul'da tanıttı.

Kolleksiyonlarını Çin astrolojisi ve Osmanlıyaşam kültüründen referanslarla olusturan Begüm Kıroğlu bu yeni kolleksiyonu için bir dizi de  video hazırladı. Bu kolleksiyonu anlatmasını istediğimde Bir ‘dandy’, kesintisiz bir yüceliği amaç edinmelidir. Ayna önünde yatıp kalkmalıdır.” demiş dandy’lerin kralı Charles Baudelaire diye söze başlayan Begüm, tüm konsepti ‘dandy’ yaşam tarzının bir yansıması niteliğinde hazırlamıştı. Begum Khan video art projesi kapsamında da hazırlanan kısa filmlerin gösterildiği ve markanın geniş kol düğmesi koleksiyonunun sergilendiği gecede Edoardo Ristori tarafından giydirilen modeller etkinlik boyunca davetlilerle ilgilenerek gerçek bir ‘dandy’nin nasıl olması gerektiğini gösterdi.

Yönetmen Ekin Özbiçer’in imzasını taşıyan proje, stiline düşkün bir dandy’nin yaşam kültürüne dair ipuçları barındıran beş kısa filmden oluşuyor. Filmlere hakim olan altın çağ müzikleri, antika objeler, kristal şampanya kadehleri, poker fişleri ve son sekansta kesilen puro; dandy’nin keyif düşkünü karakterinin yanı sıra rafine zarafetini simgeliyor. Begum Khan’ın tam kıvamında renk, eğlence ve cazibe içeren kol düğmeleri ise sessiz ve abartısız şıklıklarıyla başrolü kapıyor.
​ ​ ​

 

Begum Khan video art projesini http://www.begumkhan.com/ENG/Video linkini tıklayarak izleyebilirsiniz.