Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Seyahat       İstanbul

İstanbul'da yenilenen Swisotel Bosphourus

02.08.2015 Tarihinde yayınlandı

Swisotel Bosphorous  kapılarını açalı  tam 24 sene olmuş.. Ne çok anım var bu otelle ilgili.. Düğün yemeğimin cateringinden,  nice ev davetimin cateringine hep bu güzel otel mutfağı bana destek vermişti..Ne çok sevdiğim dostum burada evlendi; okul bitirme baloları; sevdiğim dostlarımın çocuklarının sünnetleri, bartmizwaları...... Hatta hatta otelin çeçen teröristler tarafından basıldığında bile ben o otelde misafirdim..Çok şükür kimsenin burnunun kanamadan bittiği bir olaydı. O da hafızamda güzel bir anı olarak kaldı..

İşte 24 senedir İstanbul'da hem yerli hem yabancıları ağırlayan bu otel senelere yenik düşmüş olmalı ki baştan sona yenilenmiş...Otelin yenilenen west wing bölümünde Türkiye'de bir ilk gerçekleşmiş..Loft Odalar... Geçen hafta böyle bir odada kalma şansına eriştim..Gerçekten çok hoş bir tecrübe idi...Bir buçuk katlı olan odaların manzarası da nefes kesen bir boğaz ve eski istanbul manzarasına sahip. Üst katta yer alan banyo, soyunma odası ve yatak odası oldukça ferah ve keyifli. Küvet öyle hoş bir yere konumlanmış ki biizm odadan havuzu ve muhteşem bir boğaz manzarasını keyifle seyretmeniz mümkündü..

Odanın alt katında ise keyifli bir oturma gurubu, 4 kişilik bir yemek masası ve bir çalışma masası var..Yani İstanbul'da yaşamıyorsanız burası oldukça keyifli bir ev kıvamında..herşey düşünülmüş, keyifle dekore edilmiş....

Otelde kaldığımız geçe en üst katta ki Gaja Restaurant'da daoldukça keyifli bir yemek yedik..Üst kademeli oluşan retsaurant bar'da en üst katta hoş bir bar var.Diğer iki katta da masalar yer alıyor.Lokantanın heryerinden nefes kesen bir  boğaz manzarası hakım.Yemekler de oldukça lezzetli..