Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Seyahat       Şehirler

Eşkişehir'den çok etkilendim....

16.07.2014 Tarihinde yayınlandı

Uzun zamandır Eskişehir'in ne kadar farklı ve güzel olduğunu duyuyordum ancak ne var ki gitmek için pek bir çaba göstermemiştim.. Polimeks'in yaptığı ve Rixos'un işletmesini üstlendiği o güzel otelin açılışı olmasaydı, belki yine gitmeyi ertelerdim, ancak iyi ki gitmişim...Gerçekten çok etkilendim...Havaalanına indiğimizde kendimi eski bir türk filmi karesinde hissettim.Üste resmini gördüğünüz havaalanında eski filmlerde olduğu gibi uçağa yürüyerek gidiyorsunuz çok nostaljikti..

Ancak nostalji kısmı sadece havaalanında kaldı zira bu  kadar modern ve temiz korunmuş bir şehir dürüstçe hiç beklemiyordum.Belediye başkanı gerçekten çok güzel bir iş çıkarmış. Porsuk çayını gondolla gezebiliyor, sehrin eski bölgesinde korunmuş o keyifli eski evleri gezebiliyor, yapay plajda yüzebiliyor ve disneyworld'den esinlenilmiş eğlence parkında vakit geçirebiliyorsunuz.

Öğlen yemeği için gittiğimiz Gaga restaurant'ı kesinlikle tavsiye ederim.oldukça lezzetli yemek yiyebileceğiniz bir mekan. Aynı Majha restaurant gibi...Eskişehire giderseniz mutlaka çi börek ve haşhaşlı ekmek yemenizi tavsiye ediyorum... Ayrıca üniversite sehri olmasından dolayı şehirde oldukça da hızlı bir gece hayatı var. Club 222 gerçekten İstanbul'da görebileceğiniz kadar kaliteli ve keyifli bir gece kulubü..Kısaca Eskişehir beni çok etkiledi, kışın tekrar gidip, termal havuz keyfi yapmayı planlıyorum...

cumartesi günleri odun pazarında kurulan köy pazarında ev eriştesinden, mantıya , çoraptan  hırkaya kadınların el emeği göz nuru özel ürünler bulmanız mümkün..

club 222