Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Seyahat       Şehirler

Venedik bir başka keyif

12.06.2013 Tarihinde yayınlandı

Venedik gerçekten çok keyifli bir şehir. Dünyada bu kadar özel başka kaç şehir vardır ki acaba? ayın 1inde başlayan Bienal sayesinde bu yaz daha da hareketli ve canlı olacağı kesin. Bende size Venedikde Bienal dışında nerelerde kalabiilir ya da nerelerde yiyip içebilirsiniz biraz ip ucu vereyim istedim.

Bauer Otelin barı

Otel olarak Danieli, Cipriani , Bauer otel ile  yenilenen Gritti Palace  ilk akla gelenlerden ancak tabii yeni açılan daha önce de bahsettiğim Amanresortu da unutmamalıyız.

İtalyan yemekleri ne kadar lezizdir kimse tartışamaz, bir de bunu İtalya'da yemenin tadına hiç doyum olmaz.

Tabii ilk sırada venediğin klasiği olan  Harry's bar, Cipriani ve Bauer Bar'ı saymak lazım.

Daha sonra  devam edersem

Linea D'ombra (Dorsoduro 19) Suyun üzerinde bir terasta keyifli bir italyan yemeği yiyebilirsiniz. Çarşamba günleri kapalı olan bu lokanta için utlaka önceden rezervasyon yaptırmalısınız.

Calle Dell' Avogaria- (Dorsuduro 1629) -İtalyanın Puglia yöresinin yemekleri ve şaraplarının servis edildiği klasik ve güzel bir lokanta:bu yerde salı günleri kapalı yine mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız.


Ai Gondolieri (Dorsoduro 366)  1987 yıılında tekrar yenilenen bu lokanta Venedik'in bir klasiğidir.Fiyatları biraz yüksek olmakla beraber çok keyifli bir yemek yiyebilirsiniz burada.


Antico Martini -Bu güzel romantik ve VenediK'in bir klasiği sayılan lokantada şehirdeki tüm ünlülerle karşılaşma şansına da sahip olabilirsiniz.

 

 

Philip Starck tarafından yenilenen Palazzina Grassi otelin içinde yer alan ve lokantası da oldukça gözde mekanların başında sayılabilir.

 

Bungalow 8

Eğer gece hayatına partylemeye düşkünseniz o zaman tek bir adres vereceğim. Bungalow 8 . Salı günleri kapalı olan klüpte sabahın ilk saaatlerine kadar eğlenebilirsiniz.

 

Bir de unutmadan eğer romantik bir piknik isterseniz Cipriani otel size özel bahçesinde hazırladığı şampanyalı pikniği ile unutulmaz bir gün geçirmenize yardımıc olacaktır.