Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Lifestyle

Şişhane'den New York'a giden sessiz yol...Artin Usta

20.04.2014 Tarihinde yayınlandı

Galata ve çevresi hala mahalle dokusunu koruyabilen nadir yerlerden biri.Ben belki de burayı bu yüzden çok seviyorum.Eşim Önay sayesinde geçen hafta çok tatlı bir sanatçıyla tanıştım.Artin Aharon. Malesef çoğu sanatçı gibi ülkemizde kıymeti bilinmeyen Artin ustanın işleri New York'ta ortaklaşa çalıştığı yabancı sanatçılar tarafından kıymetlenmiş, sergilenmiş. İstanbul'da Bienal'de gösterilmiş ve wallpaper dergisine bile haber olmuş...ne var ki burada kimsenin haberi bile yok.

İçeri girmeye korkacağınız küçüçük karanlık bir binada senelerdir metal üzerine birşeyler yaratan Artin Ustan'nın orası üniversite öğrencileri içinde bir cennet.Onlarla yeni şeyler yaratıp denmeyi seven Artin Usta 40 yıldır aynı dükkanda birşeyler yaratıp duruyor. Ben onu tanıdığıma çok memnun oldum keşke birçok özel sanatçı gibi ülkemizde kaybolup giden bir sanatçı olmasaydı.Bir çayını içmeye uğrasanız bile anlatacak o kadar hikayesi var ki...