Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Seyahat       Otel

İtalyada ki üç gizli cennet....

30.04.2014 Tarihinde yayınlandı

İtalya özellikle rivierası bir başka cennet bana göre.Yemeklerinin güzelliği,insanlarının sıcaklığı, modaya öncülüğü ve eğlenceli olmalarından sanırım İtalya'ya karşı hep bir sempati duyarım.Sizlerle de bana göre bazı özel adresleri paylaşmak istiyorum.

Palazzo Hedone

En hoş barok atmosferli otel- Palazzo Hedone-  Avrupa ve İtalyanın zenginleri yaz aylarını Sicilya sahillerinde  geçirmeyi sever.. Sicilya  bizim için her ne kadar don Carleone tarzı mafya filimleri ile özleşmiş olsada doğası inanılmaz güzel cennet bir yöre. İşte tepelerde volkanik kayalarında üzerinde konumlanmış bu cennet otel Hedone'nin sadece 13 odası var. Açık ve kapalı yüzme havuzu yanı sıra birde otel misafirleri için küçük bir sinema salonu bulunmakta..kendinizi şımartmak istiyorsanız mayıs ayından itibaren gitmenizi tüm doğanın güzellikleri ile birlikte yörenin keyfini çıkarmanızı öneririrm.

Palazzo Hedone'den farklı görseller.

Size bahsetmek istediğim ikinci yer ise Palazzo Margherita. Yine güney İtalya'da Berlanda köyünde bulunan Palazzo Margherita beyazperdenin en ünlü yapımcılarından biri olan Francis Ford Capolla'nun evi. 2011 yılında Sofia Capolla'nın dillerden düşmeyen romantik düğününe de ev sahipliği yapan bu keyifli yapının sadece 9 odası mevcut. Binanın tasarımı ve bahçesi gerçekten çok özel. Yörenin popüler plajı Ginepri'ye sadece 16 km uzaklığında olan bu otel gerçekten çok özel bir mekan.

Palazzo Margherita'dan bazı kareler

İşte bu yazının üçüncüve son yeri ise Hotel Monteverdi..Botanik tutkunları Cecil Pinset'in La Force isimli  bahçesini mutlak duymuşlardır.Bu bahçe hala rönesans  döneminin tüm ihtişamın yansıtan nadir bahçelerden biridir. İşte bu bahçenin hemen yakınında konumlanmış olan oldukça sade ve romantik döşenmiş  sadece 7 odalı otel Toscana'nın Crete Senese bölgesinin tam kalbinde  Siena'nın eteklerinde bulunuyor. 12. yüzyıldan kalma bu küçük kasaba da ufak bir şapel kale ve dar parke sokaklarla kendinizi zaman makinesi ile çok eskilere gitmiş hissedebileceksiniz.

Hotel Monteverdi