Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Lifestyle

Paris'te bir zaman makinası...

04.01.2014 Tarihinde yayınlandı

Bu hikaye beni oldukça etkiledi..2010 yılında 91 yaşında güney Fransa'da hayata gözlerini yuman oldukça zengin ve aristokrat ve sanatçı biri Madame Marthe de Floarian'ın Paris'te unutulmuş dairesinin hikayesi....

II.dünya şavaşı sırasında Adolph Hitler'in ordusu Paris'e girmeden 1942 yılında Güney Fransa'ya kaçan Madame Floarian birgün geri döneceğini düşünerek her ay kirası muntazam ödendiğinden dolayı Paris'te 9. arrondissement da ki antika dolu dairesi daha yakın zamana dek  keşfedilememişti.. Geçen sene,onun vefatından sonra ailesi tarafından 180 m'lik bu daire keşfedildi ve tam 70 yıl sonra daireye girilebildi... Daire gerçekten zaman kapsülünü andırıyordu.... Tablolar,mobilyalar,oyuncaklar, giysiler, antika eşyalar herşey olduğu gibi duruyordu.

 

 

Giovanni Boldini tarafından portresi yapılan Madame Floarian'ın bu eserinin sanatçının eserleri listesinde de yer almadığı anlaşıldı.  Müzayede evleri tarafından açık artırmayla satılan ürünler içinde bazı tablolar 2 milyon euronun üzerinde satıldı.