Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Seyahat

Havana'da nerelerde yiyip içmeli???

28.12.2014 Tarihinde yayınlandı

Küba'ya gideceğimizi duyan daha önce oraya giden tüm arkadaşlarımız aç kalacağımız konusunda bizi uyardılar ancak biz oldukça sanşlıydık.Bizi orada ağırlayan Sevgili Saffet Çalarken ve Prof. Dr. Arif Esin sayesinde biz böylesi bir sorun yaşamadık. 

Size gittiğimiz ve keyif aldığımız lokantaları tavsiye edeceğim, umarım giderseniz siz de bizim kadar buralardan keyif alırsınız. Öncelikle eğer yöresel bir tadları denemek isterseniz size 'EL ALJİBE'yi tavsiye ederim. Havana da ki klasik bir menü olan kızarmış muz, tavuk, siyah fasulye ve pilavı burda keyifle tadabilirsiniz.

Küba bir ada olmasına rağmen  malesef balık hayatlarına neredeyse hiç girmemiş, adada bulunan coğu balık donmuş... Bol istakozla karşılaşabiliyorsunuz ancak onu da o kadar çok pişiriyorlarmış ki çok tatsız oluyormuş.....Dediğim gibi biz bu tür sorunlar hiç yaşamadık; 'TEMPLETE' şehir merkezine çok yakın, sahilde oldukça keyifli bir lokanta... Bunun dışında 'CAFE del ORİENTE', Havana'da Madonna'nın da tercih ettiği bir lokanta, yemekleri de oldukça iyiydi... 'HABANA CAFE DEL MELİA COHİBA'' da yine turistik Melia Cohiba otelin içinde yer alan ve bizim keyifle Bueno Vista Social Club'un performansını seyrettiğimiz oldukça turistik ancak kötü olmayan bir yer... Bunun dışında birde revüler var....Havana'nın darbe öncesindeki gece hayatından kalan hatta Paris'e küba'dan gittiği söylenen revüler oldukça eğlenceli ve renkli. En meşhuru Tropicana ve Cabaret Parisien..

İçki konusunda Küba'da hiç sıkıntı yaşamazsınız..Heryerde barlar ve müzik şehre başka bir keyif katıyor.  'FLORİDİTA' şehrin en keyifli barlarından biri. Hemingway'in de bir heykelinin bulunduğu barda kızarmış muzla birlikte Daiquiri içmerken canlı müzik dinlemek çok hoş. Arkadaki  yemek bölümünde de biz yemek yedik kötü değildi...... 'BODEGUITA DEL MEDIO' da eğer girmeyi başarabilirseniz gitmenizi önereceğim bir başka içki cenneti..En altta orada çektiğim videoyu sizlerle paylaştım.Sabah 11.00 de çektiğim için henüz çok kalabalıklaşmamıştı.... Özellikle mojitosu şaheser.... Bu arada Havana'dan Varedero'ya giderken yol üstünde PUENTO BACUNAYAGUA dünyanın en güzel pinacoladasını tatmanız mümkün... 

Şimdi de size benim oldukça keyif aldığım lokantaları sıralayayım.İlk sırada  oldukça metruk bir binanın çatı katına konumlanmış Fraise y Chocolat filmine de ev sahipliği yapmış olan  'LA GUARDİA' geliyor. Çatı katında açık bir barının bulunduğu lokanta sanki sizi bambaşka bir dünyayay taşıyor. ikinci en beğendiğim daha çok yeni açılan Vedado'da eski bir un fabrikasının lokantay çevrilmesi ile yaratılan ' EL  COCİNERO' ..Bu lokanta Londra, Paris ya da İstanbul'da ki lezzetleri aratmayan bir adres.. 'LA  CARBONCİTA'  havana'ya yerleşen ve bir kübalıyla evlenen italyan bir ahçının evinde açtığı küçük keyifli bir yer.. 'LİTORAL'  Portekiz Macao yöresi yemekleri keyifli bir atmosferde sunan hoş bir yer.

Gece hayatı da tahmin edemeyeceğiniz kadar hızlı. Ancak o çılgın partiler için oradan birini tanımanız gerekiyor zira aynı gün akşamüstü size gelecek mesajla o gece party nin nerede yapılacağını öğreniyorsunuz.  Bir defile ile başlayan gece canlı müzik performnsı ve dj ile sabaha dek devam ediyor. La cecillia bu gece klüplerinden sadece bir tanesi.. La casa del Jazz Cubano Havana da ki jaz klüplerden oldukça popüler bir tanesi..biz çok keyifli bir guruba denk geldik..Bunun dışında köşe başı bir club, jaz club yada discoya rastlamanız mümkün..

aşağıda BODEGUİTO DEL MEDİO' dan benim çekimimle keyifli anlar.....