Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Sağlık&yemek

Gymoda.com ile spor yapmak çok kolay

12.05.2014 Tarihinde yayınlandı

Yurtdışında insanlar internet üzerinden düzenli spor yapabiliyorlar. İşte şimdi Türkiye'de de istediğiniz yerde, istediğiniz kadar spor yapabilme olanağınız olacak. www.gymoda.com sitesi Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. Şeçtiğiniz kategoride bu yogada olabilir, pilateste, fitness yada cardio da 10 dakikadan 80 dakikaya kadar bir eğitmenle karşılıklı spor yapabileceksiniz.Her program size yapılacak hareketleri resimlerle gösteriyorlar.

Ben bu uygulamayı duyunca tek birşey aklıma takıldı, bu şekilde egzersiz yaparken yanlış bir hareketle  sakatlanma olasılığı varmıydı? Zira bir gözetmen olmadan yanlış bir hareket ciddi sakatlanmaya yol açabilirdi. Bu soruyu sorduğumda da  spor hocalarının hepsinin özel eğitimli ve şu anda İstanbul'un (Hillside, Sporium, Polat Tower, Jatomi vb.) en gözde spor klüplerinde eğitmenlik yapan hocalar olduklarını söylediler. Dolayısıyla programları hazırlarken evde en rahat ve en efektif şekilde tüm egzersizleri nasıl yapabilirler diye hazırlamışlar.  Bütün videolar önce bir ısınma hareketleriyle başlıyor, daha sonra Challenge denilen ve o kategoride ki programın ağırlığı ile devam ediyor ve sonunda da Cool Down dedikleri hareketlerle egzersizleri sonlandırıyorlar. Ayrıca videolarda  sporcular hareketleri gösterirken ve yaparken genelde 2 veya 3 kişi birlikte yapıyorlar. Videolarda eğitmenlerimiz her zaman bazı zorlayabilecek hareketlerde kullanıcıları nelere dikkat etmeleri gerektiğini ve bel, kol, bacak ya da başka ağrıları var ise, hareketi nasıl yapmaları gerektiğini hem söylüyor hem de gösteriyorlar. Bizim de en son istediğimiz kullanıcıların herhangi bir zarar görmeleri. Egzersizlerle hiç bir alet kullanılmıyor. Ağırlıklar gibi yardımcı olabilecek aletler yerine kullanıcıya alternatifler sunuluyor (örneğin dumble yerine su şişesi...) diye bir açıklama getirdiler.

Özel beslenme bölümününde bulunduğu site oldukça farklı bir göz gezdirin yaz gelmeden.