Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Sağlık&yemek

Bu haftasonu İstanbul mis gibi kahve kokacak

19.10.2015 Tarihinde yayınlandı

Bu hafta sonu 22 -25 Ekim 2015 Haydarpaşa Gar'ında çok özel bir event var... 4 gün boyunca bu özgün mekanda dünyanın heryerinden gelen kahveler tadılacak, özel barristaların hazırladığı kahveler ve sovlar izlenecek hatta dilersek bazı atölyelere de katılabileceğiz.

Kahve akımları dünyada artık oldukça farklı bir yöne döndü:son senelerde özellikle İstanbul'da açılan özgün kahve dükkanları ile bizlerde bu trendi yakaladık. Kısaca özetlemek gerekirse 3 farklı akım var dünyada. 1. dalga kahve akımı olarak tanımlayabileceğimiz ülkemizde de nestcafe olarak bilinen dondurulmuş kahveye süt ve şeker ekleyerek hazırlanan kolay kahve; 2. dalga diyebileceğimiz espresso ile yaygınlaşan farklı sıcak ve soğuk kahveler ve bunların getirdiği kahve zincir markalarının kahveleri ve son olarak da 3. dalga olarak adlandırabileceğimizözel kahve çekirdeklerinini kimi zmaan harmanlanarak taze kavrulup çekilip daha özgün ve leziz kahve yapma sanatı...