Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Sağlık&yemek

NY'da orta yaş bunalımında keşfettiklerim.....

16.09.2013 Tarihinde yayınlandı

NY'da heryerde elime bir form tutuşturdular..Doktordan, dükkanlarda ,eczanede.....En nefret ettiğim bölüm ise  şu işaretlenemiz gereken yaş kutucukları oldu.Zira artık bir iki kutucuk kaldı geride... Nedense 65+ yazıyorlar  sonrası farketmiyor.İnsanın gerçekten sinirini bozan bir durum.. Ne var ki bu durumumu onaylayacak birkaç olayla da  karşılaşıyormuyorum değil.

Örneğin yakını artık net göremyorum. Muhteşem bir gözlük keşfettim..Eminim Avrupa'da da vardır zira İtalyan tasarımı:iki yanından ışıklı gece lokantada menü okumanızı, yada karanlıkta comp yazmanızız kolaylaştıran led gözlükler...Esaylight gözlükler her numarada var kesinlikle tavsiye ederim...

İkinci keşfim şaçtaki beyazları kapatmak için.... Eminim siz de binlerce şey denediniz.Hele şaçlarda röfle varsa bu daha sıkıcı bir durum.Sephoralarda satılan Rita Hasan markasının hem boyalı, hem de röfleli saçlara ayrı  renklerde isterseniz bulacağınız sprey kapatıcıları da muhteşem. Sevgili Mete bana tavsiye etti, haklı gerçekten süperler..

Cilt bakımı için gittiğim bir güzellik salonunda(bu daha sonra anlatacağım) bana sorulan soru beni çok şaşırttı.Michellin adlı deneyimli güzellik danışmanı sol kulağınla daha azla konuşuyorsun değil mi dedi! evet genelde sol kulağımı kullanırım.Meğerse o yanağımda ki siyah noktalar sağa rağmen çok daha fazlaymış!!lactic acid içeren bir losyonla her sabah aksam cildimi silersem gözeneklerin daha kapalı olacağını ve siyah noktaların çok azalacağını söyledi...

Yeni beir peeling de Vipeel.Özellikle lekeli çiltlerde oldukça başarılı olduğu söylenen bu peeling güneş görmüş ciltlere uygulanamıyor..

Bu arada bu cilt doktoruna danıştığım ayak tırnaklarında ki boşalma ile ilgili de bana çok basit bir öneride bulundu.Hergün 15-20 dakika ayaklarınızı beyaz sirke ve su ile dolu bir kapta bekletmeniz.oranları eşit olmalı! bu arada Biotin adllı vitaminin saçlara ve tırnaklara çok iyi geldiği ve mutlak kullanılması gereltiğini de öğrendim.

 

ve son olarak da bahsedeceğim uzun zamandır konuşulan D vitamini nasıl vücütt tamamlanmalı durumu! son birkaç okuduğum yazıda vitaminlerin malesef güneşin yerini tutamadığı ve kadınlarda bu sorunun her gün büyüdüğü ile ilgili idi. Bende bunu Slaon Katering Skin cancer bölüm başkanına sordum! cevap kesinlikle güneşden uzak durup günde 100 mg lık vitamin taksiyesinde bulunmakmış!!