Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Trends & Moda

Chanel'in yeni dükkanından çok etkilendim

20.06.2013 Tarihinde yayınlandı


Londra'da Bond Street'teki eski Nicole Farhi binası Chanel tarafından satın alınmış ve içi tamamen Peter Marino tarafından tasarlanmış..Burayı çok özel bir şekilde gezme olanağına sahip oldum bu seyahatimde..Birde üstüne üstlük hediyelerle şımartıldım ayrılırken...

Bugün dünyadaki en büyük Chanel dükkanı olan bu mağaza beni oldukça etkiledi..’2 hafta önce açılışı yapılan dükkanda ki detaylar inanılmaz..Daha önce Amerika'da ve Paris'te de Chanel dükkanlarını tasarlayan Marino, burada da gerçekten çok özel bir iş çıkarmış.Sandalyeler Chanel tweed kumaşı ve farklı Chanel kumaşları ile döşenmiş, perdeler Chanel incileri ile süslenmiş...Detaylara girince işin içinde gerçekten kayboluyorsunuz. Duvarlar ve tavan lake kaplanmış  ya da tamamen el ile boyanmış, halılar özel dokutulmuş...Tüm bunlarda öylesine bir uyum var  ki seyrederken kendinizden geçiyorsunuz.  Her soyunma odasında ki sanat parçaları birbirinden hoş.İtalyada Murano'ya yaptırılan merdiven boşluğuna konan lamba ise bir başka güzel..

Tüm bunların içinde en göz alıcı bölümlerden biri ise bir bölümü aynı Coco Chanel’in Paris’te ki evi ile aynı dekore edilen üçüncü kattaki özel müşteri bölümü... Bu sezon Chanel kıyafetlerde daha hoş daha klasik gözüktü bana.Anlayacağınız bu seyahatte en etkilendiğim birkaç şeyden biri Bond street’teki Chanel dükkanı..

 

Hemen girişte çantaların özellikle egzotik çantaların sergilendiği bölümde halıdan duvara Peter Marino'nun tasarımları göz alıyor.

Chanel'in genel görünüşü

Murano'da Murano cam tarafından yapılan bu özel lamba üç katın merdiven boşluğunda yer alıyor..

Perde detayları....

Buda Özel müşteri bölümünde ki süed inci perdeler; koltuklar Chanel tweed kumaşı ve yine Chanel'in kullandığı farklı kumaşlarla döşenmiş..Vazolar da yine mimarın özel tasarımı..

Soyunma odalarından biri...

 

sanat eserleri de gerçekten çok zevkli...

Özel müşteri katında Coco Chanel'in Paris'teki evinin replikası olan bölüm..

3. katta yer alan vip müşteri bölümü

Peter Marino dükkanın açılışında..

 

En güzel kısımlarından biride böylesi güzel bir dükkanda  çok özel bir tur yaptıktan dilediğim gibi özel mutfağın bile resmini çektikten sonra Karl Lagerfeld'in bebeği ve little black veste book'un hediye edilmesiydi::ben Chanel markasını nasıl sevmeyeyim..Teşekkürler Chanel Londra