Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Trends & Moda

Aşık olunacak bir ada Capri...

22.07.2013 Tarihinde yayınlandı

Capri adasına  gitmek artık daha kolaylaştı..:İtalya'nın bu şirin adasına istanbul'dan direk Napoli'ye uçuyor ardından motorla adaya geçebiliyorsunuz. Capri gerçekten çok hoş bir ada..alışverişi, yemekleri, otelleri ve eğlencesi ile benim favori yerlerimin başında . Ada yaz aylarında yani Temmuz ve Ağustos aylarında çok kalabalık oluyor o yüzden ben size mayıs sonu, haziran başı yada eylül başı gitmenizi öneririm.

Capri'de birçok otel seçeneği var. Bu oteller için ilk akla gelen 1920 yılında inşaa edilen Hotel Punta Tragara (Via Tragara, 57 Capri) olabilir. Ayrıca Capri Tiberio Hotel (Via Croce,11-15, Capri) içindeki spası ile oldukça keyifli bir otel. The Quisisana (Via  Camerelle, 2 Capri) ve  hotel La Minerva ( Via Occhio Marino, 8) size öncelikle önerebileceğim otellerden birkaçı. Ancak 'Capri'deki neredeyse tüm oteller birbirinden güzel ve keyifli.' desem yalan söylemiş olmam.

Capri Adası, Anacapri ve Capri olmak üzere ikiye ayrılıyor. Anacapri biraz daha yüksekte ve Capri kadar popüler olmasa da orada da keyifli lokantalar, oteller ve dükkanlar var. Marinaya geldiğinizde oldukça keyifli üstü açık taksilerle, otobüs ya da trenle yukarı çıkmanız mümkün, ne var ki çok dar sokaklardaki otelinize bavullarınızın ulaşması için mutlaka marinada otelinizin portöründen yardım isteyin!

Capri Adası bana göre alışveriş konusunda da bir cennet... En meşhur ürünlerinin başında da   Capri sandaletleri geliyor. İnanışa göre İmparator Tiberius Capri Adası'nı kendine ev olarak seçmiş ve burada üstü bantlı terlikler giyerek bu tür terlikleri adanın sembolü haline getirmiştir. Capri sandaletleri edinmeniz aslında çok kolay. Neredeyse her köşe başında satılan bu sandaletler size özel istediğiniz renk ve şekilde 10 dakika içinde hazırlanıyor ancak iki önemli adres var ki bu sandaletlerin doğduğu yer olarak görülüyor. Bunlardan biri Canfora's Sandals (Via Camerelle, Capri) diğeri ise Capri da Costanza (Via Roma, 49 Capri). Her iki dükkan da Sophia Loren'den, Jacqueline Kennedy'e kadar birçok ünlüye hizmet vermiş. Bir de daha yeni olan Emanuela Caruso  (Via Fuorlovando 28, Capri) adlı bir sandalet dükkanı var ki,  eğer daha renkli şeyler seviyorsanız burada mutlaka size uyan bir sandalet bulabilirsiniz. Via Camerelle, Via Fuorlovado ve Via dele Botteghe Capri'nin 3 alışveriş yapabileceğiniz sokağı.


Capri sandaletleri ile olduğu kadar seramikleri ile de ünlü. Bunun dışında eğer şapkaları seviyorsanız  43 Via Roma adresindeki Fiore size gerçekten keyifli seçenekler sunan bir yer. Aynı zamanda, Via Roma üzerindeki %120 linen adlı dükkandan çok hoş ve çok şık keten elbise, pantolon ve bluzlar alabilir ya da Via Fuorlovado üzerinde bulunan %100 Capri isimli dükkandan da keten elbise, gömlek, pantolon gibi şeyler satın alabilirsiniz. Ancak Capri Adası'nda gerçekten her köşede şık ve özel şeyleri bulabileceğiniz adresler mevcut.

 

Piazza Umberto Meydanı'nda yer alan lokantalar oldukça keyifli ve canlı, ancak size özellikle tavsiye edeceğim lokantalar; Ristorante il Geranio (Viale Matteotti,8 Capri ), Ristoranta Da Giorgio (Via Roma 34 Capri ), limon ağaçları içindeki Da Paolina (Via Palazzoa mare,11 Capri ),  Da Gemma(Via Camerelle 6 Capri ) ve Michelin yıldızlı bir lokanta olan Restaurante L'Olivo (Via Capodimote 28 Anacapri). Gündüzleri tekne turu yapabileceğiniz gibi La Fontelina adlı beach clup'da keyif yaparak hem lezzetli bir yemek yiyip hem de denize girebilirsiniz.'nda yer alan lokantalar oldukça keyifli ve canlı, ancak size özellikle tavsiye edeceğim lokantalar; Ristorante il Geranio (Viale Matteotti,8 Capri ), Ristoranta Da Giorgio (Via Roma 34 Capri ), limon ağaçları içindeki Da Paolina (Via Palazzoa mare,11 Capri ),  Da Gemma(Via Camerelle 6 Capri ) ve Michelin yıldızlı bir lokanta olan Restaurante L'Olivo (Via Capodimote 28 Anacapri). Gündüzleri tekne turu yapabileceğiniz gibi La Fontelina adlı beach clup'da keyif yaparak hem lezzetli bir yemek yiyip hem de denize girebilirsiniz.Birçok filme doğal set olan bu adadaki hiç kuşkusuz en çok ziyaret edilen yer olan Grotta Azurra'ya ister taksi ile isterseniz de ana marinadan tekne ile ulaşabilirsiniz. Bu mağara gerçekten tüm turistleri kendine hayran bırakıyor. Ayrıca İmparator Tiberius'un evi olan Villa Jovis bu bölgede gezilecek tarihi yerlerin başında yer alıyor