Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Dekorasyon       Tasarım

MOKE yeniden doğdu..

24.08.2013 Tarihinde yayınlandı

Moke’un hikayesi ta 1960 yılına dayanıyor. Dönemin  en yetenekli tasarımcılardan olan ve Mini’yi de tasarlayan Sir Alec İssigonis; orduyu düşünerek, uçaktan paraşütle atılabilecek bir araç üzerinde çalışmaya başlar. Ne var ki araba hazır olduğunda savaş bitmiştir.Bunun üzerine araç halka pazarlanmaya başlanır.Sadece o zaman iki renkte üretilen MOKE’un satış fiyatı da 405 ingiliz poundudur. 1966 yılında Avusturalya da BMC mini moke adı altında üretilen araç  1977 yılında 1275 cclik motorla Californian adını alır.Bu senelerde daha da şıklaşan  Moke artık jean kumaşı kaplı rolbarlı bir araca dönüşmüştür. 1979 yılında tekrar elden geçen emniyet kemeri gibi güvenlik öğeleri eklenen MOKE, 1992 yılında malesef üretimini durdurur.

2012 yılında tekrar üretimine başlanan MOKE yeniden oldukça gözde olacak gibi duruyor.Şimdiden bence araştırmaya başlayın sizde...