Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Seyahat       Otel

Güney Fransa Rivierasının en keyifli zamanı geliyor....

01.05.2014 Tarihinde yayınlandı

Mayıs ayı geldi bile. Benim için Fransız Riveyarasının en güzel zamanı mayıstır..Zira henüz kalabalık değildir, keyifle dolaşabileceğiniz, lokantalarda keyif yapabileceğiniz, alışveriş yapabileceğiniz havanında limonata kıvamında olduğu bir zaman mayıs ayı.Eğer sizin de bu aralar böyle bir tatil düşünceniz varsa, sizlere Güney Fransa'da bazı otel önerilerim olacak.

Le yaca

St Tropez aslında Mayıs St Tropez için erken bir tarih..Fazla sessiz olur.St. Tropez cıvıl cıvıl partiler başladığı zaman daha farklı ve güzel olur ancak bu hoş kasabayı  görebilmeniz için Mayıs da kötü bir zaman değildir.Le Yaca buranın en eski oteli..1948 yılında açılan Greta Garbo'dan Brigit Bardo'ya kadar birçok ünlüyüağırlayan Le Yaca'nın Le Patio isimli lokantası sizi şımartmaya yardımcı olacak bir adres. St Tropez'de ikinci hoş bir adres  en bilinen , en popüler otellerden biri olan Byblos..Burada havuz kenarında suet yada tamamen işli bikininizle yatmanız hiç garip karşılanmaz.. Aklınıza gelebilecek birçok ünlü yazın bir bölümünde mutlaka Byblos'ta geçirir. Alain Ducas'ın imzası ile çıkan yemeklerin sunulduğu restaurant ise bir efsane...Tabii bir de Chateau de la Messardiere St Tropez'de ki bir başka hoş adres...

 

La reserve

Ramutelle'de size önereceğim bir adres ise La Reserve..Burası aynı zamanda çok iyi bir spa otelde olan La Reserve'i dinlenmek, kendini şımartmak ve hatta birazda kilo vermek isteyenlere tavsiye edeceğim bir adres.

Cap d'Antibes 'de hiç kuşkusuz tek adres önerebilirim.Hotel du Cap Eden Roc... Golfe Juan'a  bakan bu şato otel zaten kapısından girdiğiniz andan itibaren nefesinizi keser. Bahçesi ayrı bir olaydır. Buradan daha keyifli bir Beach club sanırım yoktur. Eden Roc otelde kalmak gerçekten kendinizi şımartmak isterseniz en uygun adres olur.

Saint Paul de Vence'ı burada daha önce de yazmıştım..Benim en sevdiğim kasabaların başında gelir.Burada ki tek adres tabii ki Colombe d'or.Matisse, Picasso gibi sanatçılarında en sevdiği yer olan bu yörede özellikle Colombe D'or da bu sanatçıların eserlerini görmeniz de mümkün. Sadec 26 odalı bu otede kalamazsanız bile mutlaka bahçesinde yemek yemenizi öneririm.

Cannes'da kalacaksanız tabii Hotel Martinez burada bir klasik.Monaco'da da  Hotel de Paris buranın en klasikleşmiş otellerinden.