Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Seyahat       Lokanta

NY Times'tan 52 en özel restaurantlar listesinde bir Türk ..Alancha

12.01.2016 Tarihinde yayınlandı

The New York Times tarafından 2016 yılında dünyada gidilmesi gereken 52 lokanta arasından 14. sıradan giren Çeşme deyince akla gelen Alancha, artık İstanbul'da da rüştünü ispatladı... Önce Alaçatı'da açılan bu özgün restaurant Kemal Demirasal'ın kendi çiftliğinden getirdiği taptaze ürünleri Osmanlı ve İstanbul sokak mutfağı ile harmanlamasından oluşuyor...

 

Alancha İstanbul, yeni sezonunda anneanne mutfağından başlayıp sokak lezzetlerine uzanan bir hikâyenin peşine düşmüş. Lahana Sarma’dan Pekmezli Balkabağı’na, Ciğer Tava’dan ,kelle söğüşe, Fıstık Kebabı’na, Anadolu mutfağından bildiğimiz pek çok lezzeti özgün yönetmelerle bizlere sunuyor. Vegan mutfağıda bulunan  Alancha,Maydanoz yatağında pişmiş mantar, içpilavla sunulan roast lahana ,derotlu elma gibi farklı ve hoş vegan tadlarını da menüsünde barındırıyor.

Alancha İstanbul’un yeni hikâyesini “Bildiğimiz tatlar ama daha lezzetli” sözleriyle tarif eden şef Kemal Demirasal, “Bu kez anneannelerimizin ve annelerimizin elinden çıkmış duygusu yaratmanın peşine düştük; elbette bu tatları deneyerek ve rafine ederek… Güneydoğu’dan Akdeniz’e uzanan bir coğrafyanın tatlarını, oranın mevsimsel malzemelerini kullanarak yarattık. Dileğimiz şu ki, konuklarımız tattıkları anda mutlu olsunlar ve bu tatlar onları geçmişteki güzel anılara götürsün. Yabancı konuklarımız da Anadolu mutfağının öz tatlarının gerçek lezzetiyle tanışşın ve kendilerini gerçekten de Anadolu’da hissetsinler istiyoruz” yorumunda bulundu.

Alancha'da yemekler kadar içeceklerde oldukça özgün ve iddialı. alancha kokteylleri ve dj performnsı ile de kendinden söz ettiriyor.

 

 

Alacha alaçatı görselleri..

 

tl yükle kredi kartı borç sorgulama turkcell tl yükleme vodafone tl yükleme avea tl yükleme bimcell tl yükleme hgs yükleme bimcell tl yükleme kredi kartı ile elektrik faturası ödeme hgs yükle yapı kredi borç sorgulama avea fatura öde vodafone fatura öde turkcell fatura öde mtv ödeme