Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Lifestyle

Gökyüzünde neler oluyor?

06.06.2012 Tarihinde yayınlandı

Astrolojiye son senelere kadar çok fazla ilgim yoktu ancak son bir iki senedir daha ilgimi çekmeye başladı.Özellikle de Oğuzhan Ceyhan'ı tanıdıktan ve benim astroloji haritamı çıkarmasından sonra. Hayatımda aklıma gelmeyen şeyleri bana söyledi ve bazıları malesef gerçekleşti. Facebook'ta da yakın takipcisiyim. En son da bu son günlerde ki tutulmalarla ilgili neler olduğunu merak ediyordum.Sizlerle bunu paylaşayım dedim. Bu sabah sevgili Oğuzhan artık gökyüzünün durumunun düzeldiğini ve 12'si itibari ile aşık olma zamanı diye yazmış! Çok hoşuma gitti ne yalan söyleyeyim.Aşksız hayat düşünemiyorum.Nedense aşk denince hep karşı taraf düşünülüyor ancak aşk o kadar güzel bir kelime ki herşeye aşk hissedebiliriz hayatta.Tabii en eğlenceli olan karşı tarafa duyulan bu da bir gerçek. Neyse hepimiz güzel aşklara hazır olalım ..

Gelelim bu venüs durumuna..Dünya'ya en yakın gezegen olan Venüs, dünya ile güneş arasında yolculuk etti. Bu nadir yaşanan gökyüzü olayı sabah saatlerinden itibaren Türkiye'de de gözlemlendi. Venüs yaklaşık 7 saat süren yolculuğu sırasında güneşin üzerinde bir nokta gibi görüldü. Geçişin en renkli görüntüleri, Venüs'ün yolculuğunu tamamladığı sırada yaşandı. Venüs'ün geçişi çıplak gözle izlenemezken, Venüs'ün Dünya ve Güneş arasındaki yolcuğu 07.30 sıralarında bitti. Venüs'ün bir sonraki geçişi 105 yıl sonra olacak.Yani gerçekten çok özel bir gökyüzü olayına şahitlik ettik dün gece.

 

Bir de son söz bugünle ilgili ...6 Haziran…Merkür Günü… Ay Oğlak burcundaki seyrine devam ediyor. Sabah 04:08 de Güneş Venüs kavuşumu gerçekleşti. Venüs, Güneş diskinin önünden geçerek, ünlü Venüs Geçişini gerçekleştirdi. Venüsü 1 hafta göremeyeceğiz. Daha sonra sabah yıldızı olarak güneşten önce doğup, doğu ufkunda izlenmeye başlayacak.Sabah saatlerinde Oğlak burcundaki Ay, Plüton ile kavuşarak Uranüse kare açı yapacak. Oldukça gergin enerjiler verebilecek bu etki altında dikkatli olmamız gerekiyor. İş ve özel hayatımızdaki güçlü, otorite sahibi figürler ve onların talepkar davranışları ile kendi özgürlüğümüz ve bireyselliğimiz arasında çatışmalar olabilir. Kişisel enerjimizi günlük işlerimize aktarmakta zorlanabiliriz. Bu durum stres ve istikrarsızlık yaratabilir. Öğleden sonra etkiler azalmaya başlıyor. Ay ve Mars arasında oluşacak çok olumlu üçgen açı, enerjimizi işlerimizde daha yapıcı ve verimli kullanabileceğimizi gösteriyor diyor Oğuzhan hocanın öğrencisi Demet Baltacı. Yani dikkat ..

Hepinize güzel, aşk dolu bir gün diliyorum.