Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Cemiyet & davetler

7. Tog Bazar Dedikoduları

28.05.2013 Tarihinde yayınlandı

Bugün Ortaköy  Esma Sultan'da 7 kez Tog Bazar etkinliği yapıldı.Toplum Gönüllüleri Vakfı eğitime önem veren ve tüm Türkiye çapında birçok öğrenciye burs veren bir vakıf. Artık neredeyse gelenekselleşen Tog Bazar etkinliği gerçekten benim çok eğlendiğim bir etkinlik. Bu Bazarda hem daha yeni piyasaya giren keyifli markaları tanımanız mümkün oluyor; hem de gelen gideni seyrederek gerçekten çok eğleniyorsunuz.  Ne var ki bu sene hanımlar beni biraz hayal kırıklığına uğrattı zira daha önceki senelerde makyajlar daha ağır ve ağdalı oluyordu bu sefer nispeten daha hafifti, ancak o ayakkabılar!! Ah o ayakkabılar. Aslında dürüstçe itiraf etmeliyim ben topuklu ayakkabı çok beğenen ancak üstünde o koşarak yürüyen hanımlardan hiç olamayan bir kadınım!! (yani biraz haset söz konusu olabiir) Ben de  topuklu ayakkabılarla seke seke yürüyebilmeyi çok isterdim ancak tabii  herşeyi doğru yerde doğru şekilde  giymeli....Sevgili Yıldırım Mayruk'un dediği gibi şıklık yerinde ve doğru giyinmektir. Yani yan yana kermes hatta  pazardan ilham alınarak hazırlanmış bir ''Bazar'' da 25 inch topuklularla seke seke yürüyememek gerçekten çok komik gözüküyor. Çocuklarım daha küçükken ben Enka'nın ilk günü o sezon neler almamam gerek diye kendime bir özet yapardım; şimdi çocuklarım büyüdü allahtan Tog Bazar gibi etkinlikler var da bu listeyi yine hazırlayabiliyorum. Benim bu sene Kesinlikle ALMAMAM gereken ürünlerden bazı örnekler..

Öncelikle merak ediyorum dünyada Hermes, Türkiye kadar çok çanta sattığı başka bir ülke var mı acaba? İnanın Arap Emirlikleri bile bizimle bu konuda yarışamazlar...Bugün bana bedava verseler almayacağım renklerini bile gördüm!! Sanırsınız nüfüs dairesi her doğan kız çocuğuna  bir Hermes veriyor nüfüs kağıdını verirken!!! Bu çantaları çok sevmeme rağmen artık kullanamıyorum! Bu arada eğer Hermes'iniz yoksa mutlaka Chanel'iniz olmalı !! Yani Marie Antoinette gibi ekmek yoksa pasta yiyin!!!

 

Alınmayacaklar listeme  yavru ağzı, nil yeşili, elektrik mavisi pantalon, tünik, elbise  ya da bluzları da eklemeyi unutmamalıyım.Ayrıca renkli alacalı desenli jarse elbiseler ve şeffaf ayakkabılar da bu listenin en başında yer alıyor.

Sonra ilk çıktığında çok çok sevmeme rağmen iyi ki almadığım Valentino ayakkabılar...(bugün sanırım belki 30-35 kadın farklı renk ve topuklarda bu ayakkabıdan giyiyordu) ..  Gerçekten çok şık ayakkabılar ancak, bu bilekten bağlanan modeller pek de Türk kadınını düşünülerek tasarlanmamış, malum bizde bilekler kalın! Bu ayakkabılar çoğu kadının bu yaz kangren olmasına yol açabilir ... O geniş bileklerde gerçekten şımsıkı kelepçe gibi çok komik duruyordu. Valentino Türkiye'de bu kadar çok satıldığını bilse hemen o koskoca laci yatını Göceğe çeker ve tüm yazı burada geçirirdi eminim.

Listeme devam edersem Kesinlikle İspanyol paça, paçaları yeri süpüren pantalonlardan alınmamalı derim, bir de yine uzun ipekli  karışık desenli özellikle paçasında renklenen ve çiçeklenen o anlayamadığım pantalonlar da no no listemin başında yer alıyor (bugün onlardan da en az 6-7 adet kadının üzerinde gördüm),

Ayrıca aynalı ancak yanar döner mavi, pembe,yeşil  ve daha bilumum cartlak renklerde aynalı rayban gözlükler de genç yaşlı herkesin gözünde.. Yani onlarda no no listesinde.

Bir de o lepiska saçlar...kesinlikle  saçlara  bu yaz maşa yapılmamamlı.....

Benim  iki oğlum var ve hayat da çok uzun..Bugüne dek hayatta neyi eleştirdiysem bir şekilde başıma geldi; kimbilir belki bugün bu güldüğüm tarzda biriyle dünür olurum ve ona uyar ben de birkaç seneye bazara 30 inch dolgu topukla gelirim!!! .. İnsan ne oldum dememeli; ne olacağım demeli!!!! Ancak gelecek sene giyeceğim modeli şimdiden şeçtim.... Aşağıda  görseli var ; bakalım beğenecek misiniz??!,

Gelecek sene TOG BAZAR'A bu ayakkabılardan pembesini ben, beyazını da  Sevgili Rana giyecek . Bizi böyle görünce  şaşırmayın.