Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Cemiyet & davetler

Tardu Kuman anısına PAGAN SESLER sergisi

07.09.2017 Tarihinde yayınlandı

Tardu'yu tanıma şansına eren insanlardanım.Buna şans diyorum zira cidden onu tanıyanlar ne demek istediğimi anlarlar. Bu dünyada yaşamıyormuş gibi farklı, özgün ancak herşeyin farkında, detayına dek farkında çok özel biriydi.Hayatımda aldığım en güzel bir iki iltifattan birini de bana o yapmıştı..

Benim için  özel olmasının dışında Tardu Kuman aslında sanatçı kimliği ile çok özel bir adamdı.Galatasaray'dan Çukurcumaya inen yolda ki Stoa adlı dükkanında yarattığı mobilyalar, eserler zaten mobilya konusunda bilinçli insanların yakından tanıdığı bir adresti Sadece mobilya tasarımıyla sanırılı değildi Tard'nun dünyası. Mücevherden başlayan bir yolda heykellere kadar giden bir çeşitliliği vardı.hayatta olsaydı kendisi bu sergiyi yapmayı planlıyordu. Onu kaybettikten sonra eşi Faika Ergüder Kuman bu görevi üstlendi ve hazırladığı laponyalı savaşçılar, pagan sesler gibi farklı guruplardan Pagan sesleri sergilemeye girişti.İşte bu sergi onu anmak ve yarattığı muhteşem işleri görmek adına bir keyifli bir girişim.

Onu tanımayanlar https://www.tardukuman.istanbul/biyografi linkinden onunla ilgili detaylı bilgi alabilirler. 

Tardu Kuamn anısına Sütlüce'de açılacak olan Pagan Sesler heykel sergisini 15. İstanbul Bienali komşu etkinlikleri programı dahilinde mutlaka ziyaret etmenizi öneririm. Pagan Sesler sergisi, Tardu'nun atık metal parçaları ile yarattığı, farklı ve ahenkli sesler çıkaran, adeta rüzgarla şarkı söyleyen rüzgar çanlarından oluşuyor. Her bir eser diğerinden çok farklı ve çok etkileyici. 

 

yer ve sergi konusunda daha detaylı bilgi almak için www.tardukuman.istanbul adresini ziyaret edebilirsiniz.