Yazı Tarihi: 10.01.2015
Yöresel tadlar artık çiftliklerden masanıza geliyor

Ben cocukken tereyağ Trabzon'dan gelirdi, pirinç çuvalla alınırdı oda karadenizden gelirdi tam yöreyi hatırlamasam da....Gerçektende onların tadı mı bir başka olurdu yoksa ben mi öyle hatırlıyorum...İşte bu lezzetleri bir şekilde yine ulaşmanız tam olmasa da mümkün...İşte birçok site var size ev yapımız, katkısız yöresel yiyecekler sunan, hemde bunlar genellikle posta ile adresinize teslim ediyorlar...işte benim siz önereceklerimden bazıları...

İşte benim kullandıklarımdan biriwww.yöeseltatlarımız.com...ne ararsanız var. bir göz atmanızı öneriyorum

Portakal Bahçem işte bunlardan biri..Mevsimine göre limon, mandalina, portakal, kumkuat, bergamut, greyfurt gibi narenciyeler Finike'de ki bahçeden kapınıza geliyor. Bunun yanında lezzi kurabiye ve reçelleri de unutmamamlı. www.portakalbahcem.com adresinden ulaşabileceğiniz bir lezzet bahçesi burası

Memleketten Gelsin...... evet bu site sayesinde Hatay'dan künefe, Kayseri'den pastırma, Trabzondan tereyağ alabilirisniz. sizde www.memlekettengelsin.com adresine girin benim gibi sayfalarındasaatler geçireceksiniz.

Organik Reçelci.....Kaz dağlarında ki bu küçük yerden ev yapımı reçeller, pekmez, nar ekşisi, sabun ve şalça çeşitleri ısmarlayabilirsiniz. Su sıralar çilek reçelleri  ve ev yapımı karışık çaylar gözde..organikrecelci@gmail.com adresinden ulaşabilirisiniz.

Urla'da üç nesildir tarımla uğraşan bir ailenin çiftliği de  Hakime hanım çiftliği ...... onlarında ürünleri  mesafelerihice sayarak parmaklarınızın ucundan masanıza geliyor. Zeytinyağı ve zeytinyağlı sabun sampuan gibi kozmetik ürünleri bulabileceğiniz ürünlere www.hakimehanimciftligi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

HasanBey cifliğide mevsimine göre sebze, yağ, zeytin, yumurta, peynir gibi ürünleri alabileceğiniz güvenilir bir adres. Özellikle zeytin ve domatesini tavsiye ederim. ben bir oturuşta bir kavanoz zeytini bitiridim.... www.hasanbey.com

Bendis'in çiftliği İstanbul'dan 140 km uzakta Tekirdağ saray ilçesinde bulunan genç bir aile çiftliği. Meyve ve sebze ekimi dışında hayvancılıkla da uğraşılan çiftlikte inek, koyun, keçi, ördek, tavuk, hindi, güvercinler vardır. Hyjenik üretilen ürünler frigofrik kamyonlarla tadı bozulmadan kapınıza teslim ediliyor. 0533 2070710 numaralı telefonla sipariş verebilirsiniz.

Ayvalıktan sizlerle adından da anlayacağınız üzere Ayvalık'ta bulunan bir çiftlikte üretilen zeytinyağ, zeytin, salça, peynir secitleri ve sabunları size sunuyor.

Bunlar benim denediklerim ve size tavsiye edebileceklerim.Umarım siz de mutlu kalırsınız.

En çok okunan yazılar
QR Code
E-Bülten
Duyurularımızdan haberdar olmak için mail listeme üye olabilirsiniz.
Instagram
Hakkımızda Haberler
Twitter