Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Trends & Moda

Stefanel 2015 kışına hazır...

27.05.2015 Tarihinde yayınlandı

Stefanel markasının 2015-16 sonbahar-kış kolleksiyon tanıtımı sırasında şu anda markanın Kreatif departmanının başında görev alan Eleonora Stefanel ile tanışma ve küçük bir sohbet etme olanağı buldum..  Bu genç kadın, bu sezona hazırladığı kolleksiyon kadar sadeliği ve mütevaziliği ile beni  etkiledi..

1959 yılında büyükbabası tarafından kurulan  ve malesef büyükbabasının genç yaşta vefatı ile tamaman babasının yönetimine  geçmiş bir aile şirketinin üçüncü kuşağı Eleonora.. Artık kardeşi ve o tamamen şirketin yönetiminde söz sahibiler.. 1992 yılında bir distributör ile Türk pazarına giren marka, 2001 yılından itibaren yabancı sermayeli bir şirket olarak devam ediyor.. Sadece Amerika pazarında yer almayan marka tüm dünyada 400 ün üzerinde ki butiği ile dünya modasına yön veriyor. 10 kişilik bir ekiple Stefanel markasına yön veren bu mütevazi kadın, kendi tarzını oldukça düz, yalın olarak anlatıyor. Genelde düz ayakkabıları tercih eden Eleonora, Stefanel markasının koleksiyonunun oluşmasında da aynı sadeliği tercih etmiş. Kolleksiyon oldukça kullanışlı parçalardan oluşuyor. Eleonora'ya göre  artık kışı çok hissetmediğimiz her sene daha sıcak geçen kışlarda dolabınızda  mutlaka uzun bir hırkanız olmalı... Bu sezon bunu düşünerek olsa gerek markanın koleksiyonun da gerçekten çok hoş hırka ve yün ceketler yer alıyor. Şimdiden ben iki tanesine göz koydum diyebilirim.

Eleonora aynı zamanda bir doğa aşığıda... Genelde iş için olmayan tatillerinde tercihini kendi başına kalabileceği doğal parklardan ya da egzotik uzak yerlerden yana kullanıyor.

Bir sene içinde iki ana kolleksiyon ve her ana kolleksiyon içinde 6 küçük kolleksiyon hazırlayan Eleonora ve ekibi, oldukça yoğun bir çalışma içindeler. Türkiye'de de bir bölüm üretimlerini yaptıran marka, yün ve yün ağırlıklı işleri için İtalyayı seçerken, diğer farklı işlerle ilgili Hindistan, Japonya , Çin gibi ülkelerden destek alıyorlar. Çalışan kadınların özellikle çok rahat kullanabileceği bu yeni koleksiyon; aslında 20 ile 60 yaş arasında oldukça geniş bir kadın gurubunu kucaklayan koleksiyonu mutlaka görmenizi tavsiye ediyorum.