Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Mücevher & saat

Zamanı aydınlatan yeni Bvlgari LVCEA

23.09.2014 Tarihinde yayınlandı

 

Bvlgari bu sefer sadece kadınlara özel tasarladığı yeni saati LVCEA'yı Zorlu Center'da ki butiğinde tanıttı.Güneş saatine saygı  konseptinden yola çıkarak, ışığın insanlığın doğuşundan bu yana zamanın göstergesi  olamsını da göz önüne alarak bu model oluşturuldu.

Güneş saatini oluşturan güneş kuadrantları gibi zaman ölçüm araçlarına önce Antik Mısır, daha sonra Antik Yunan ve Roma’da rastlanmış. Güneş saatinin, astronomi ve takvimlerin vazgeçilmezi olduğunu çok iyi biliyoruz.İşte bu bilgilerden ilham alan Bvlgari markası, yeni saati LVCEA modelini yarattı. İtalyancada “ışık” anlamına gelen luce ile Latince lüks anlamına gelen lux kelimelerinin  birleşmesiyle oluşan  LVCEA adı gerçekten bu saate oldukça yakışmış.

Bvlgari, her LVCEA kreasyonunun kurma mekanizmasına şeffaf değerli bir taş yerleştirmiş. Kurma tepesini süsleyen özel bir elmas ya da pembe bir capouchon kesim bir taş saate bambaşka bir hava katmış. 12 farklı stilin yer aldığı LVCEA koleksiyonu, klasik çelik versiyondan pembe altın ve pavé işlenmiş elmasların lüksüne kadar farklı bir gamme oluşturuyor.