Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Trends & Moda       Tasarımcılar

Louis Vuitton, Kusama ile sonsuzluğu kucaklıyor

03.07.2012 Tarihinde yayınlandı

 

 

Yayoi Kusama, Japonya’nın en tanınmış ressam ve heykeltraşlarından  biri.Sanat hayatı boyunca birçok İnfinity room-sonsuzluk odası yapan sanatçı, bu odalarda size gerçek bir sonsuzluk hissini hissettiriyor. Kusama, her yanı, tavanı ve tabanı aynalarla  kaplanmış bu odalarda periyodik olarak renkleri değişen, simetrik olarak yerleştirdiği küçük ampullerle sonsuzluk hissi yaratıyor. Odanın içinden baktığınız her tarafta, uzayıp giden aynılık ve uçsuz bucaksız simetriyi hissediyorsunuz.. Kusama’nın en büyük sonsuzluk sembollerinden biri de puantiyeler..

2008 senesinde Richard Prince; 2001 yılında Stephen Sprouse ve 2003 yılında Takashi Murakami ile işbirliği yapan Louis Vuitton markası bu sene de Yayoi Kusama ile bir kapsül koleksiyon hazırladı.  11 temmuzdan itibaren LV dükkanlarında önce kıyafetleri; eylülden itibaren de aksesuarları yerini alaçak bu kolleksiyon Kusama’nın sonsuzluk kavramında kullandığı puanti desenlerinden oluşuyor.