Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Lifestyle

Dünyada ki en özel yat klüpleri

12.08.2014 Tarihinde yayınlandı

Bazen sadece paranız olması bazı yerlerden yaralanmanız için kapıları açmaya yetmez..Bazı klüplere üye olmak gerçekten de çok kolay değildir.Bunların başında da eski İngiliz klüpleri ve yat klüpleri geliyor. İşte üye olduğunuzda oldukça prestijli insanlarla aynı ortamda olmayı garanti edebieceğiniz bazı adreslerden bazıları sizlere....

NYYC

NewYork YAtch Club (NYYC) klüp üyeleri Rockfeller ailesi, Vanderbilts, Bloomberg aileleri, Dupontlar gibi dünyanın sayılı aristokrat ailelerini içeriyor. West 44 caddede Beaux arts adlı klüp binası, model teknelerin  sergilendiği keyifli bir şöminenin olduğu klüp üyelerinini buluştuğu bir adres. Klübe üye olabilmeniz için bir üyenin sizi önermesi gerekmekte..Tabii hatırı sayılı metrede bir tekne sahibi de olmanız gerekiyor...

Royal Yatch Squadron (RYS)- dünyada ki en prestijli yat klübü bu desek çok da yalan söylemiş olmam.1815 yılında kurulan klüb üyeleri arasında Aga Khan'dan, Lord Beaverbrooka, Duke of Westminster'a birçok ünlü ve soyluya rastlamak mümkün.   Toplam 475 üyesi olan klübüe üye olabilmeniz için bir üyenin sizi önermesi gerekiyor ancak bu da o kadar kolay değil.TedHeath gibi önemli isimlerin geri çevrildiği klüp kendine göre çok büyük bir değişiklik yaparak  geçen ağustos ayından beri kadın üye kabülüne de başladı...

RTYC

Royal Thames Yatch Club (RTYC) 1775 yılında Duke of Cumberland2ın kardeşi George III tarafından kurulan en eski yat klübü Knistbridge'de çok keyifli bir klüp evine sahip. Terasından keyifli bir Hyde Park manzarasına sahip klüpte kalabileceğiniz birkaç odada bulunmakta. Üyelik şartı olarak en az iki senelik bir üye tarafından önerilmeniz ve kesinlikle deniz ve denizcilikle yakından ilgilenmeniz gerekmekte.

St Francis Yat Club (StFYC) 1927 yılında kurulan San Francisco yat klübü daha sonra klüp binasını şehre taşımış. yoga dahil birçok aktivitenin yapıldığı klüp gece gündüz oldukça kalabalık oluyor. üye olabilemiz için en az bir sponsora gerek var.Roy Disney,Kaliforniya petrol baronu JOhn Barneson üyelerden sadece ikisi.

YCM

Yatch Club de Monaco (YCM) 60 farklı ülkeden 1200 üyesi bulunan klübı Prens Rainer III, 1953 yılında kurmuş. Casiraghi, Missonis,Santo Domingos ve son dönemde birçok rus oligarkın da üye olduğu klüp diğer klüpler içinde en ulaşılabilir olanı. Üyelik için iki eski üyenin sizi önermesi ve Prens Albert'ında buna onay vermesi gerekiyor. Port Hercule'de yenilenen binası ile gerçekten oldukça eğlenceli bir klüp.

YCCS

Yatch Club Costa Smeralda (YCCS) 1967 yılında Porto Cervo'da Aga Khan tarafından kurulan klüp genellkle süperyatch sahiplerinin üye olduğu bir klüp. 500üyesi bulunan klübe üye olabilmeniz için iki eski ve saygın üyenin sizi önermesi gerekiyor. Bu klüp üyeleri genellikle birden fazla tekne sahibi..