Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Lifestyle

Bir ada ya da bir kasaba sahibi olmak istermisiniz?

18.08.2013 Tarihinde yayınlandı

Ülkemizde bir daire alabileceğiniz fiyatlarla bir adaya ya da bir kasabaya sahip olabilirsiniz? Neden olmasın demeyin? İşte size bazı örnekler vereyim dilerseniz.  İtalya’da ortacağdan kalma bir villa almak için saece birkaçyüzbindolar harcamanız yeterli..

Amerika’da  Bufod kasabası geçen sene  ilk  etapta açık artırmaya girmek için 100.000 dolar yatıranlarla başlayan müzayedede 900.000 dolara satıldı: evet yanlış duymadınız ufak bir kasaba sadece 900.000 dolardı.Texas’ta hayalet şehir olarak anılan The Grove Tex ise sadece 2010 yılında 200.000 dolara satılmıştı...

Tabii özel adalar biraz daha maliyetli olabiliyor.Kuzey amerika ve Kanada2da oldukça fazla ada satılık ve inanın fiyatlar İstanbul2da daire fiyatında. North Carolina’da ki küçük bir kasaba 1.4 milyon dolara satılık. Florida sahilinden sadece 10 dakika  uzaktaki Sprawling adası ise 30 milyon dolara satılık.Bu fiyata adadaki 4 yatakodalı İspanyol tarzı villa, 2 odalı misafir evi, birkaç banglow ve birde ada müzesi dahil.

Montana’da Yellowstone Parkına 30 ile yakınında içinde sıcak su kaynaklarınında bulunduğu, nehirlerin geçtiği ve ufak bir gölünde bulunduğu arazi ise sadece 1.4 milyon dolar.

Tabii Kanada’da olanaklar çok daha fazla.Casco Bay İsland (40 acre ada) sadece 1.2 milyon dolar. Daha bunun gibi o kadar çok seçenek var ki.eğer biraz dünyanız değişssin isterseniz internette dolaşın derim. Çok eğlenceli