Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Lifestyle

Burning Man festivali başlıyor.....

24.08.2013 Tarihinde yayınlandı

Hayatınızda hiç bucket list yaptınız mı? Nereden aklıma geldi bilmiyorum geçen gün Emar'da beklerken kendime bir bucket list yaptım  ve  ne kadar da deli olduğumu bir kere daha gördüm... Benim bucket listim gerçekten çok extreme şeyleri içeriyordu...Örneğin 12 yaşımdan beri hayalim olan Paris Dakkar Rallysini bir kamyonla yapmak, (her ne kadar Paris Dakar Rallysinin yolu yakın tarihte değiştirilse de bunu hala yapmayı çok istiyorum); free fall ile başlayıp paraşütle atlamak; shark diving gibi şeyler içeriyor...Listede ki en adrenalin içermeyen olay bir Oscar Red Carpet eventine gitmek!! Bakalım bu listeyi tamalayabilecek miyim? aslında toplam 6 yada 7 madde var çok uzun değil!

İşte bu listedeki Burning Man festivali Sevgili dostum Mada sayesinde öğrendiğim; onun da bu sene katılacağı ve okudukça çok ilgimi çeken; bucket listeme giren bir festival oldu....Burning Man festivali oldukça eğlenceli Amerika’nın Nevada çölünde her sene yapılan bir  festival.Bu senede 31 ağustos’ta başlıyor. Biraz anlatmaya çalışırsam Playa diye adlandırılan Black Rock çölünün bir bölümünde  gerçekleşen bu festivalde en önemli unsur sanat. Bu festivali 1986 yılında başlatan Larry Harvey her sene özellikle büyük instalasyonların kurulmasına  teşvik veriyor. Festivalde motorlu araç kullanımı yasak, bisikletler en önemli taşıma aracı.,Herkes kendine farklı kostümler yaratmalı  ve onları giymeli, bol müzik ve dansın da işin içine girdiği bu sanat festivali gerçek bir şölen tadında. Burada aynı zamanda da yaşama tutunmayı amaçlıyorsunuz.50 derece sıcakta kendi içecek ve yiyeceğinizi kendiniz getirmeli ve onunla yetinmelisiniz.En güzeli de festivalden ayrılırken arkanızda hiçbir iz, hiçbir çöp bırakmadan gitmeniz. Katılan herkesin söylediğine göre Burning Man festivali insanı çok özel bir yere taşıyan çok özel bir deneyim....Bu sene kaçtı ancak neden gelecek sene olmasın?