Yazı Tarihi: 11.11.2013
House of Waris RARE Venedik'te görücüye çıktı

                           1525 yılında inşa  edilen ve 20. Yüzyılda otele çevrilen Venediğin ünlü Gritti Palace oteli bu sefer özel  sergiye ev sahipliğ yaptı. Waris Ahluwalia, tasarımcı, aktör, philanthropist, enterpreneur, gezgin.....

House of Warris rare projesi  çok özel isimleri içeren bir küratörel danışman listesinden oluşuyor. Daha önce İstanbul’da İstanbul’74 de bir sergisi ile türk sanatseverlerin de tanıdığı sanatçı bu sergisinde içinde Türkiye’nin de bulunduğu 14 ülkenin zanaatkarlarını aynı çatı altında topluyor.

                          House of Waris RARE Projesi’nin Küratöryel Danışma Kurulu sanat, moda ve sinema dünyasından önde gelen isimleri içeriyor; Oscar ödüllü oyuncu Tilda Swinton, John Galliano ve Karl Lagerfeld’e ilham veren kreatif danışman Amanda Harlech, ISTANBUL'74’ün kurucusu Demet Müftüoğlu Eşeli, Melet Mercantile’ın kurucusu Bob Melet, Prada’ya danışmanlık yapan Jan Kennedy, Paddle8’in kurucusu Alexander Gilkes, Parters & Spade’in kurucularından Andrew Spade, dünyaca ünlü koleksiyoner Jean Pigozzi, Dazed & Confused ve Another Magazine’nin yaratıcılarından Jefferson Hack ve fotoğraf sanatçısı  Jamie Gray.

Günümüzün Marco Polo’su olarak tanımlanan, modern zaman kaşifi Waris Ahluwalia, Gritti Palace’daki House of Waris RARE isimli koleksiyonunda Venedik’in ticari mirasından ilham alıyor. 14 ülkeden tasarımcıları, sanatçıları, zanatkarları ve tarihi markaları bir araya getiriyor. İtalya, Türkiye , Brezilya , Fas, Hindistan , Fransa , Amerika ve İngiltere gibi ülkelerin tasarımcıları  ile eşsiz ve eklektik bir koleksiyon ortaya koyan Waris, çalışmasını şöyle tanımlıyor; “Küresel bir kaşif olarak benim tutkum, beklenmedik olarak nitelendirilen şeyleri keşfetmek.”

 

En çok okunan yazılar
QR Code
E-Bülten
Duyurularımızdan haberdar olmak için mail listeme üye olabilirsiniz.
Instagram
Hakkımızda Haberler
Twitter