Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Mücevher & saat

Etourdissant Cartier… Çok özel bir kolleksiyon

01.08.2015 Tarihinde yayınlandı

Cartier markası benim çok sevdiğim mücvher markalarının başında geliyor. Cartier etourdissement yani türkçe tercümesi ile Cartier'nin başdöndüren yeni kolleksiyonunu görür görmez nefesim kesildi.

Her zaman çok özel ve değerli taşları mücevherlerinde  kullanan  dünyasının dev markası Cartier, işte bu kolleksiyonunda da yine çok özel tasarımlarına, çok özel taşları dahil ederek muhteşem bir kolleksiyona imza atmış..

Romonav bilekliği

52 parça mücevher, 4 değerli eşya, 5 adet çok özel tasarım saat ve 1 gece çantasından oluşan bu kolleksiyonda 197.80 karatlık Romanov safari ile yapılan bir parça da yer almakta.. 1883 yılında ilk kez Çariçe Maria Feodoroyna tarafından broş olarak kullanılan bu safir 1928 yılında yeniden Cartier tarafından kesilerek  başka bir montürde hayat bulmuş.1929 yılında Polonyalı bir şarkıcı tarafından satın alınan bu safir 1971 Sotheby’s tarafından satılmış ve tekrar Cartier mücevher evinin kolleksiyonunda ki yerini almış. İşte bugün bu dev safir muhteşem bir bileklikte hayat bulmuş..

Gerçekten nefes kesen tüm bu tasarımlar arasında benim favorim blok halinde bir jasper taşından oyulan panter kafası. Bir heykeltraş inceliğinde yontularak şekil verilen Nera Yüzük gerçekten  benim nefesimi kesti

Diğer parçalardan örnekler de paylaştığım bu muhteşem kolleksiyona sahip olmak istemeyen kadın tanımıyorum..