Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Sağlık&yemek

Kenevirli kozmetik ürünleri çok popüler...

26.03.2018 Tarihinde yayınlandı

Kenevir deyince hepimizin aklına malesef kötü şeyler gelir, aslında tüm bitkiler doğru kullanıldığında zararından daha çok yararı olduğunu hepimiz biliyoruz. Geçen gün Financial Times gazetesinde okuduğum bir makale, son zamanlarda duyduğum bu gerçeği bir kez daha bana hatırlattı.Son birkaç senedir Kenevirli ürünler kozmetik konusunda oldukça popüler. Bazı ülkelerde marijuana'nın kısmen yasağının kalması ile kenevir bambaşka alanlarda da kullanılmaya başlandı.Özellikle ilaçlarda oldukça sık kullanılmaya başlayan kenevir cannabidiol yağı ile kozmetik konusunda da kendinden söz ettirmeye başladı.

MGC Derma firması bu ay içinde piyasaya çıkaracağı medikal ürünlerle Alzaimer'dan otizme kadar birçok hastalığa çare bulacaklarını iddia ediyorlar. Kenevirin sindirim sisteminden, ceşitli cilt sorunlarına kadar başka konularda da yararlı olduğunu iddia eden firma, oldukça çeşitli bir ürün çeşidi ile piyasaya çıkıyor.Tabii tüm bunlar şimdilik bir iddia zaman içinde ne kadar gerçek olduğunu göreceğiz. Ancak cilt bakımı konusunda kullananlara da danıştım ciiden oldukça mutlular Kenevirli ürünlerden.Cildimizin aslında vücüdümüzün en büyük organı olduğunu varsayarsak buraya süreceğimiz bir kremin bile ne denli etkili olabileceğini düşünebiliriz.