Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Sağlık&yemek

VİVAMAYR'de yaz öncesi sağlık

21.03.2018 Tarihinde yayınlandı

Üç sene aradan sonra yine bir haftalığına Avusturya'da ki Vivamayr Aultausse sağlık merkezine rotamı çevirdim.Uzun zamandır ciddi bir hazımsızlık ve şişlik hissi, kilolarımın yanı sıra beni çok rahatsız ediyordu. Dürüştçe tamda heryerde baharların açtığı bu güzel günlerde sıkı bir sağlık kampına girmek fikir olarak pek hoşuma gitmese de, öncelikle Mine'nin telkinleri sonra da vücüdümün uyarıları ile bir akşam  kendimi Salzburg uçağında buldum. Gece oldukça geç saatte vardığım sağlık merkezinde resepsiyon görevlileri dosyamı elime verdiler, ertesi sabahtan başlayan tüm kontrol ve randevularım çoktan ayarlanmıştı bile. Ertesi gün sabah kahvaltısı sonrası  doktor muayenesi ve bazı testlerle başladım ardında keyifli bir yürüyüşle o günün nasıl geçtiğini anlayamadım bile. İşte o andan itibaren orada olduğum için şükretmeye başladım.Dünyanın en güzel minik köylerinden birinde, inanılmaz bir manzara ve temiz havada yürüyüş yapıyor ve etrafımda ki herkes benim daha sağlıklı olmam için canla başla çalışıyorlardı.Daha fazla ne isteyebilirdim ki...

İkinci gün bazı testlerin sonuçları geldiğinde mesela miğde ve bağırsaklarımda candida adlı bir mantarın olduğu ve tedavi edilmez ise gelecekte sorun açabileceğini öğrendim.tabii bu arada yemek miktarlarım da yemek intoleransoma ve candida gibi bulgulara göre çoktan ayarlanmış ve oldukça küçük miktarlara inmişti. Evet ilk iki gün açlık hissetmedim desem yalan olur ancak sonrası çok kolaydı. 

2015 yılında ilk açıldığı zaman gittiğim kliniği neredeyse 3 sene sonra biraz da sevgili Mine Kalpakçıoğlu'nun zorlamasıyla gittim. İyi ki de gitmişim.Şehrin kasosu içinde bazen kendimizi ve ihtiyaçlarımızı kolaylıkla unutabiliyoruz.Henüz iki günde inanın farkı farkediyorsunuz.Enerjim artmış, cildim ve gözlerim parlamış, şişliklerim azalmış biriydim üçüncü güne başlarken.Bir haftanın sonunda iki kilo vermenin keyfi yanı sıra ne gaz, ne şişlik kalmış, zamansız olan baş ağrılarım geçmiş, enerjim artmış,vücüdümun kuruluğundan eser kalmamış ve çok daha zinde bir zeyneptim.

Tabii önemli olan başladığınız işi yarım bırakmamak, yani evde de bu Vivamayr methoduna mümkün olduğunca uyabilmek. Ben sağlık için her sene bir hafta buraya gitmeli diyorum tabii durumlar izin verebilirse. Yoksa buraya gelen doktorları görüp onlardan size bir yol çizmesini isteyebilir ve bu doğrultuda siz de daha sağlıklı bir hayata adım arabilirsiniz. İşte Nisan ayında, 24 ve 26 Nisan arasında yine bir İstanbul ziyaretleri olacak. Sağlığınıza önem veriyorsanız kaçırmayın derim.

Avusturya'da Salzkammergut bölgesinde bulunan Maria Wörth, Bad Ausse'de ki Vivamayr Altausse ve Viyana'da ki klinik hariç, Londra!da da bir klinikleri bulunuyor. Ayrıca Dubai;İ stanbul ve Moskovo'da arada doktor ziyaretleri yaparak merkezin mümkün olduğunca çok kimseye sağlık taşımayı amaçlıyorlar.

Vivamayr da size önerilen bazı yemek methodları var .Özellikle bağırsak sisteminin ne denli önemli olduğunu bu merkezde bir kez daha anlıyorsunuz.Herşeyin başı yemekleri çok iyi çiğnemek, yani mümkün olduğunca sindirim sistemine dişlerle yardımcı olmak. ikinci önemli şey su. Gün boyunca oldukça bol su içmemiz önerilse de yemeklerden 15 dakika önce ve yarım saat sonra su içilmesi öneriliyor.Yani yemek sırasında birşey içmek yok. Bir de koklamak.Yiyeceğiniz yiyeceği önceden koklamamı önerdi doktorum.Cidden de işe yarıyor.O çok sevdiğinizi düşündüğünüz yemeği kokladığınızda kokusu o an için hoşunuza gitmiyor, işte o zaman yemeyin.Yani bir yerde vucudunuz dinleyin, o aslında bize yol gösteriyor.

Sağlıklı enerjik ve güzel günlere....