Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Sağlık&yemek

Sağlıklı shot'lar

06.01.2014 Tarihinde yayınlandı

Yine grip salgınları başladı..Ben de 3 gündür evde yatağa çakıldım kaldım.İşin acısı ne ilaç, ne de antibiyotik işe yaramıyor.İşte bende ne yapabilirim derken bazı farklı  shot tarifleri buldum...Evet içkisiz ancak sizi ayağa kaldıracak shot! lar bunlar... Hele hele shot bardağında içerseniz bayağı havayada giriyorsunuz..

1-Elma sirkesi shot

Bulabilirseniz organik elma sirkesi bulun.Mayo Cilinic araştırmalarına göre elma sirkesinin yararları say say bitmez.İki kahve jaşığı sirkeyi, 2 kahva kaşığı sı ile karıştırın.eğer dilerseniz çok azda organic bal ekleyebilirsiniz.

2-yeşil shot

Yeşil lifli sebzeler, ıspanak, kale, maydanoz bol miktarde magnezyum ve vitamin B içerir.Katı meyve sıkma makinasında dilediğiniz yeşil sebzenin suyunu çıkarın;Buna dilerseniz biraz elma veya havuç katarak tadını keyiflendirebilirsiniz.

3-Böğürtlen shot’ı

Böğürtlen yada kızılcık antioxidan konusunda oldukça zengin meyvelerdendir.bir avuç kadar meyvayı yine katı meyva sıkıcısından geçirerek içmenizi tavsiye ederim.

4-Havuç shot’ı

Beta Caroten konusunda en zengin sebze kuşkusuz Havuçtur.Bunun içinde yine katı meyve sıkacağından bir havuçu sıkarak suyunu içmenizi tavsiye ederim.Ben bunun içine biraz da zencefil suyu ekliyorum tadını çok daha seviyorum.

5-Su atmak için shot

Bunun dışında maydanoz, salatalık , elmayı beraber yine katı meyve sıkacağından geçirip içerseniz kolayca su atmanıza yardımcı olur.

6-Hangover shot

Birde dilediğiniz meyveleri ananas, elma, çilek gibiiii iki adet muzla beraber makineden geçirip içerseniz; bu sizi özellikle bir gece öncealdığınız  fazla alkolun etkisini ertesibirazda olsa azaltmaya ve kendinizi toparlamanıza yardımcı olur.