Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Seyahat       Lokanta

Hem mekanı, hem lezzeti ile Tarla Alaçatı

15.08.2016 Tarihinde yayınlandı

Yeşillikler arasında bir doğa harikası düşünün...... 20 dönüm tarla içinde bir cennet burası... Lara ve Vito Abuaf, aile çiftliklerine bir başka keyif katmışlar. Bu keyfi hem kendileri hem de Alaçatılılar için bir cennete dönüştürürken, sabah 9.30'dan gece geç saate kadar sabah kahaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği servisi veriyorlar. 

Domates, salatalık, nane, kekik, limon, portakal, zeytin, kabak, patlıcan, semizotu, incir ve cevizi kendi bahçelerinde yetiştiren çift bunlarla muhteşem kahvatı sofraları kuruyorlar. Sabah kahvaltısında sundukları yumurtalı humuslu ekmek; hellimli yumurta ve gözlemeler tek kelime ile muhteşem.Ev yapımı reçelleri de kesinlikle unutulmamalı.Tabii kendi tavuklarından aldıkları günlük yumurtalarda işin cabası.

İlk senelerde palmiye yetiştiriciliği yapan aile, bu sene bu muhteşem bahçeyi bizlerle de paylaşarak ne hoş bir iş yapmışlar. 40-45 kişi kapasitesi olan bu mekanda gece tadım menüsünü denemenizi öneririm. Tavuğun derisi ve gerisi,lavantalı köfte  gibi farklı ve hoş lezzetlerin  sunulduğu Tarla'da yemeğin sonunda özellikle peynir tabağını  denemelisiniz. Bu lezizi peynirlerin lezzetini ayrıca anlatacağım sizlere.

 

Vito Abuaf o kadar mutevazi ve tatlı ki peynirlerin ismini ve aldığı yerleri bile, sizlerle paylaşmaktan çekinmiyor. Ben çok keyif aldım; sanırım Alaçatı da en sık gideceğim adreslerden biri burası. Tavsiye ederim.

Bu arada bu kış İstanbul'da da bir mekan açmayı düşündükleri müjdesini de vereyim sizlere..

Tarla Alaçatı, Alaçatı mahallesi, Kerimoğlu Küme evleri, No:15

tel: 232-7167514  & 532-4463061

http://www.tarlaalacati.com