Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Lifestyle

Robinson Crusoe Kitabevi kapanmasın...

24.08.2013 Tarihinde yayınlandı

En sevdiğim filimlerden biridir '' You've got mail''.Meg Ryan'ın başrölünü oynadığı bu filmde annesinden kalan küçük kitapcıyı modern günün koşullarına rağmen devam ettirmeye çalışan genç bir kadının hikayesidir..Little shop around the corner; özgün, karakterli ve dopdolu olmasına rağmen malesef birkaç katlı içinde cd'den dvd'ye, oyuncaktan elektroniğe bu arada kitaba da yer veren dükkana yenik düşer.

İşte 1974 senesinden beri Beyoğlu İstiklal caadesinde bulunan Robinson Crusoe kitabevinin de durumu aynı! Orası öyle herhangi bir kitapçı değil; en özel kitapları orda bulmak mümkün.İngilizce ya da türkçe biyografiler, cofeetable booklar, şavas haritaları, güncel romanlar......Birşey almasanız bile içine girdiğinizde dünyanızı değiştiren bir yer..Robinson'un sonu da İstiklalde kaybettiğimiz Emek sineması yada İnci pastanesi gibi olmasın! Evet çok kitap okuyan bir toplum değiliz ancak okuyan ciddi de bir kitle var....Lütfen gelin hep birlikte Robinson'a el verelim bir güzellik daha hayatımızdan çıkıp gitmesin!  Kitabevi nakit sıkıntıları gidermek için "Robkart" adlı bir uygulama başlattı.. Okurlarına "Önce öde sonra al" diyor. Gelin siz de destek olun..